czym kleić parkiet egzotyczny (merbau) na płytę OSB

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z chemią do drewna, czyli rozmawiamy na tematy wszelkich klejów, lakierów, wylewek betonowych, podłoża itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
mecio
Posty: 1
Rejestracja: 06 paź 2010, 12:27

czym kleić parkiet egzotyczny (merbau) na płytę OSB

Post autor: mecio »

witam wszystkich, parkiet merbau w moim przypadku będzie klejony na płycie OSB - mój parkieciarz zamierza użyć kleju MAXIMUS PU 501 - CZY JEST TO OPTYMALNY WYBÓR ? jakiego produktu można użyć alternatywnie ?

proszę o Państwa wskazówki ; doświadczenia z pracy z tym klejem , dziękuję z góry , pozodrawiam, m
adiosse
Posty: 9
Rejestracja: 07 paź 2010, 23:04

Re: czym kleić parkiet egzotyczny (merbau) na płytę OSB

Post autor: adiosse »

maximus dwuskladnik ok 220zl za 10kg alternatywa sika t54 ok 330zl za 13kg
niewiele jeszcze wiem ale wydaje mi sie ze na plyte bardziej wydajny i lepszy moze okazac sie klej siki a ponadto jest elastyczniejszy od maximusa i wytlumi podloge
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: czym kleić parkiet egzotyczny (merbau) na płytę OSB

Post autor: Czesław »

mecio pisze:witam wszystkich, parkiet merbau w moim przypadku będzie klejony na płycie OSB - mój parkieciarz zamierza użyć kleju MAXIMUS PU 501 - CZY JEST TO OPTYMALNY WYBÓR ? jakiego produktu można użyć alternatywnie ?

proszę o Państwa wskazówki ; doświadczenia z pracy z tym klejem , dziękuję z góry , pozodrawiam, m
Jest to dobry wybór. Alternatywne produkty to tylko zastosowanie innej bardziej elastycznej spoiny. Ja stosuję w takich wypadkach klej SIKA T 45 – półplastyczną niestarzejącą się spoinę klejową Gwarantuję dobrą jakość i to, co ten klej posiada to znaczą redukcję akustyki płyty, czyli cała posadzka będzie cichsza.
ODPOWIEDZ