Klej do parkietu gotowego

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z chemią do drewna, czyli rozmawiamy na tematy wszelkich klejów, lakierów, wylewek betonowych, podłoża itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
Rafał
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2010, 12:39

Klej do parkietu gotowego

Post autor: Rafał »

Witam nie mogłem znaleźć na forum dlatego założyłem nowy wątek. Chciałbym dowiedzieć się jaki polecacie klej do parkietu gotowego fabrycznie lakierowanego. I jaki środek do zmywania tego kleju najlepiej użyć. Interesuje mnie ułożenie parkietu bambusowego.
Pewien parkieciarz proponował mi klej Uzin Mk 73 lub Uzin mk93 chciałbym dowiedzieć się coś więcej o tych klejach i czy rzeczywiście się nadają.
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Klej do parkietu gotowego

Post autor: Czesław »

Rafał pisze:Witam nie mogłem znaleźć na forum dlatego założyłem nowy wątek. Chciałbym dowiedzieć się jaki polecacie klej do parkietu gotowego fabrycznie lakierowanego. I jaki środek do zmywania tego kleju najlepiej użyć. Interesuje mnie ułożenie parkietu bambusowego.
Pewien parkieciarz proponował mi klej Uzin Mk 73 lub Uzin mk93 chciałbym dowiedzieć się coś więcej o tych klejach i czy rzeczywiście się nadają.


Ten temat był już wałkowany. SIKA T54 FC. Oto klej do takiego materiału, który polecam i który jest pewny, ponieważ elementy bambusowe są lakierowane ze wszystkich stron – oto link do mojego artykułu, który napisałem już dawno. http://parkiet-bortnowski.pl/bambus.pdf
Zastosowanie klejów syntetycznych (MK 73) jest samobójstwem, wiec proszę zmienić natychmiast układacza bo to nie jest parkieciarz.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ