chemia CARVER

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z chemią do drewna, czyli rozmawiamy na tematy wszelkich klejów, lakierów, wylewek betonowych, podłoża itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
sarrabat
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2010, 15:28

chemia CARVER

Post autor: sarrabat »

Witam

Co Pan sadzi o produktach firmy CARVER? Czy klej dwukomponentowy Epocol jest porownywalny z Uzinem MK 92? Dokladnie chodzi o klejenie deski debowej 22x110x800 do wylewki z miksokreta.

Dziekuje
Marcin
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: chemia CARVER

Post autor: Czesław »

sarrabat pisze:Witam

Co Pan sadzi o produktach firmy CARVER? Czy klej dwukomponentowy Epocol jest porownywalny z Uzinem MK 92? Dokladnie chodzi o klejenie deski debowej 22x110x800 do wylewki z miksokreta.

Dziekuje
Marcin


Myślę, że tak. Chociaż nigdy z tym klejem nie pracowałem. UZIN jest pewnym produktem, a podejrzewam, że różnica w cenie żadna, albo niewielka. CARVER może być jednak klejem poliuretanowo-epoksydowym. Włoskie firmy bardzo często dodają epoksydy, aby wydłużyć czas otwarty i możliwość pracy tym klejem przez dłuższy czas. Jeśli jest to klej poliuretanowo-epoksydowy to dodatkowo będzie również trochę mocniejszy. Zawsze tak jest z tymi klejami. Ja jednak wybrałbym UZIN-a MK 92

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
SEROSI_PL
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2011, 15:51

Re: chemia CARVER

Post autor: SEROSI_PL »

Witam serdecznie, z chemią CARVER pracuję od kilku lat i jestem zadowalony. Polecam jak najbardziej. Przedewszytkim nadaje się do desek litych, klej Epocol bardzo mocno trzyma, a zarazem jest elastyczny. Klej Epocol firmy Carver to bezrozpuszczalnikowy, niepalny dwukomponentowy klej epoksydowo - uretanowy.

pozdrawiam Sergiusz
ODPOWIEDZ