Strona 1 z 1

klej dyspersyjny ????

: 15 lis 2011, 23:33
autor: jupsik
Witam co to znaczy klej dyspersyjny czym różni sie od klejów poliuretanowych czy rozpuszczalnikowych jest lepszy gorszy ?????

Re: klej dyspersyjny ????

: 28 lis 2011, 13:31
autor: Michal
o jaki klej konkretnie chodzi, polioactan winylu? Ponieważ reprezentuję firmę sprzedającą chemię parkietową nie będę się podługiwał symbolami handlowymi, ale kleje winylowe w dyspersji z którymi mam do czynienia mają niższą wytrzymałość od poliuretanów. Nie oznacza to że są bezużyteczne, znajdują zastosowanie w klejeniu mniejszych elementów lub desek warstowych, gdzie nie ma potrzeby stosowania poliuretanów. Oczywiście cena takiego kleju jest dużo niższa. Co ciekawe kleje winylowe w dyspersji, z którymi pracuję mają wyższą wytrzymałość od jednoskładnikowych na bazie rozpuszczalnika, które oferowane są na rynku. Dla niektórych wykonawców wadą jest długi czas potrzebny na odparowanie wody, która ze spoiny wnika w drewno i musi odparować do otoczenia. Z drugiej jednak strony rzadko który fachowiec decyduje się na cyklinowanie po trzech dniach od klejenia.

Re: klej dyspersyjny ????

: 15 lut 2012, 23:22
autor: adrin16
No to ma Pan kiepski klej dyspersyjny. Dyspersyjne kleje wcale nie muszą być słabsze od poliuretanów lub epoxydów na zryw mierzony w MPa. Dobry klej dyspersyjny jest tak samo mocy jak dwuskładniki ale..... jest bardzo twardy czyli nieelastyczny co dyskwalifikuje go do zastosowania przy elementach dużych formatów

Pozdrawiam