pytanie o klej do dużej deski litej

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z chemią do drewna, czyli rozmawiamy na tematy wszelkich klejów, lakierów, wylewek betonowych, podłoża itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
maciek287
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2011, 20:44

pytanie o klej do dużej deski litej

Post autor: maciek287 »

Witam, Wkrótce będę układał deskę litą dębową 22x160x(600- 2400). Czytając to i owo dowiedziałem się, że bardzo ważną, jeżeli nie kluczową kwestią jest rodzaj użytego kleju. Proszę o informacje jaka jest różnica pomiędzy SikaBond®-T52 FC, a SikaBond®-T54 FC.
Czy może Pan polecić ewentualnie coś innego, może jeszcze lepszego?
interno
Posty: 13
Rejestracja: 07 sty 2011, 11:10

Re: pytanie o klej do dużej deski litej

Post autor: interno »

Witam! Jeśli można podłączę się do tego tematu.
Napewno ważne będzie równiez podłoże pod taki wymiar desek.
Miałbym dodatkowe pytania:
- ile kleju dajemy pod takie deski, i jakie będzie zużycie siki t54?
- czy warto wklejać maty jeśli mamy wątpliwości co do podłoża, i jak to wykonujemy?
klej ile? na to mata? czy ma wyschnąć czy też mokre na mokre?
- czy normy podane przez producenta siki odnośnie zużycia kleju są prawdziwe?
Przepraszam za tyle pytań ale nie mogę znaleźć parkieciarza, który ma doświadczenie z tym klejem.
Dotychczas używałem kleju siki do okładzin ceramicznych, który jest jednocześnie izolacją przeciwodną i moge jedynie potwierdzić iż materiał sprawdził się w 100%.
Pozdrawiam Pna Czesława, przeczytałem większość pańskich tekstów, kopalnia wiedzy.
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: pytanie o klej do dużej deski litej

Post autor: Czesław »

maciek287 pisze:Witam, Wkrótce będę układał deskę litą dębową 22x160x(600- 2400). Czytając to i owo dowiedziałem się, że bardzo ważną, jeżeli nie kluczową kwestią jest rodzaj użytego kleju. Proszę o informacje jaka jest różnica pomiędzy SikaBond®-T52 FC, a SikaBond®-T54 FC.
Czy może Pan polecić ewentualnie coś innego, może jeszcze lepszego?

Dla takiej deski ja używam SIKA T-54. Jest to optymalne rozwiązanie na rynku i do tego dostępne w każdej Castoramie.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ