podkelajanie parkietu

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z chemią do drewna, czyli rozmawiamy na tematy wszelkich klejów, lakierów, wylewek betonowych, podłoża itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
Gość

podkelajanie parkietu

Post autor: Gość »

Proszę o informację jak skutecznie podlkeić parkiet bez jego zrywania.

ODPOWIEDŹ

Nie ma skutecznych metod na 100%. Można wywiercić małą dziurkę (ok. 4 mm) i wpuścić klej puchnący poliuretanowy np. Kleberita, Jowita, SLC. Potem trzeba zaszpachlować tę dziurkę, ale przeważnie jest to widoczna skaza. Najlepiej robią to profesjonaliści mając specjalne woski do stosowania na gorąco. To jednak zawsze generuje koszty.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
solidnieeu
Posty: 42
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:31
Lokalizacja: warszawa - białystok
Kontakt:

Re: podkelajanie parkietu

Post autor: solidnieeu »

Dziękuję za potwierdzenie skuteczności podanego przeze mnie sposobu.
Szkoda tylko że mój post w tym wątku zniknął :)
solidnieeu
Posty: 42
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:31
Lokalizacja: warszawa - białystok
Kontakt:

Re: podkelajanie parkietu

Post autor: solidnieeu »

Troszkę nie doczytałem i pomylił mi się wątek :) moja wina
Potwierdzam iż takie naprawy czasem bywają widoczne ale głównie dotyczy to głównie olejowanych i bejcowanych podłóg.
W takich wypadkach wosk czyni cuda - widziałem wiele czarnych kropek na barwionych podłogach minutowa naprawa woskiem i nie ma śladu po dziurce ale niestety musi to kosztować choćby z racji konieczności posiadania dużej palety barw wosków naprawczych.
ODPOWIEDZ