Olej do deski parkietowej

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z chemią do drewna, czyli rozmawiamy na tematy wszelkich klejów, lakierów, wylewek betonowych, podłoża itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
ang
Posty: 1
Rejestracja: 09 maja 2011, 19:39

Olej do deski parkietowej

Post autor: ang »

Kupiłem deskę podłogową, frezowaną na brzegach, olejowaną przez producenta. (nie wiem jakim olejem)
W tej chwili od dwóch miesięcy leży przyklejona na podłodze ok.20m2 w pomieszczeniu praktycznie jeszcze nie użytkowanym.
Zastanawiam się czy dobrym rozwiązaniem jest całościowe zaolejowanie jej jeszcze raz jakimś twardym olejem.
W związku z tym mam pytanie czy takie rozwiązanie jest dopuszczalne i prawidłowe? Jakich olei mógłbym ewentualnie użyć? Myślałem o Magic Oil Care 2K albo tańszym Bona Carl's 90. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Olej do deski parkietowej

Post autor: Czesław »

ang pisze:Kupiłem deskę podłogową, frezowaną na brzegach, olejowaną przez producenta. (nie wiem jakim olejem)
W tej chwili od dwóch miesięcy leży przyklejona na podłodze ok.20m2 w pomieszczeniu praktycznie jeszcze nie użytkowanym.
Zastanawiam się czy dobrym rozwiązaniem jest całościowe zaolejowanie jej jeszcze raz jakimś twardym olejem.
W związku z tym mam pytanie czy takie rozwiązanie jest dopuszczalne i prawidłowe? Jakich olei mógłbym ewentualnie użyć? Myślałem o Magic Oil Care 2K albo tańszym Bona Carl's 90. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Niestety nie. Należy zapytać producenta jakim olejem należy pielęgnować te podłogę. Samodzielny dobór oleju może się skończyć katastrofą.
ODPOWIEDZ