Drewno w łazience a płyta OSB na podłodze - da się?

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z drewnem w łazience - podłogi, różne wstawki z drewna itp.
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
Arielis
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2019, 10:01

Drewno w łazience a płyta OSB na podłodze - da się?

Post autor: Arielis »

Witam,
mam bardzo ciężkie pytanie....być może tytanicznie ciężkie. Ale szukam informacji czy to jest możliwe bo do tej pory niewiele w tym względzie znalazłem, a im więcej informacji i pomysłów tym lepiej.
Dom jest konstrukcji drewnianej z płytą OSB położoną na całej podłodze na piętrze. W jednym z pomieszczeń będzie robiona łazienka. Jednak zakochałem się w temacie drewnianej podłogi w łazience plus biel i szarość kafelek na ścianach.

Tylko teraz moje pytanie: czy to jest w ogóle możliwe? Jak szukam to bardzo dużo jest informacji że tak można ale opisywany jest temat kładzenia tego na wylewce a nie na płytach OSB.
Czy da się przy deskach tak samo zaizolować podłogę jak przy izolowaniu przy kładzeniu płytek na podłodze?
Albo czy pomogła by w tej sytuacji jakaś cienka wylewka na płyty OSB i potem traktowanie jej już jak zwykłej podłogi betonowej?
Albo jeden z pomysłów jakie dostałem żeby dać izolacje położyć na niej jakieś zwykłe płytki i na nie położyć drewno.


Bardzo proszę o pomoc jeśli ktokolwiek ma wiedzę czy to jest realne do zrobienia
Z góry bardzo dziękuje.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ