dobór sprzętu dla cykliniarza

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z różnego rodzaju maszynami czyli: cykliniarki, szlifierki, polerki itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
przybylko
Posty: 1
Rejestracja: 03 mar 2010, 17:57

dobór sprzętu dla cykliniarza

Post autor: przybylko »

Witam
Mam zamiar rozpocząć dzialalność usługową pt. cyklinowanie. Nie mam doświadczenia w tej branży ale zamieżam się dobrze przygotować do tego zajęcia. Myśle tu o szkoleniach oraz pracy u boku cykliniarzy.W związku z powyższym prosiłbym Pana o porade. Mając do dyspozycji np 40 tys zł jaki niezbendny sprzęt zakupiłby Pan dla siebie oraz załóżmy, żę dysponuje Pan gotówką w wysokośćin 20 tyś zł czy jest to kwota, która wystarczy na start w tej branży.

Z wyrazami szacunku pozdrawiam Krzysztof

ODPOWIEDŹ:Panie Krzysztofie za 40 tysięcy to Pan wystartuje, ale bez rewelacji. Na początek jednak to wystarczy. Ja pracuję na maszynach Lagler i radzę, aby Pana nikt nie zwiódł na nieco tańsza zbajerzone i ładniej wyglądające. Poza tym potrzeba mnóstwa elektronarzędzi i radzę wybrać festool’a. Jak Pan chce zakupić dobry sprzęt to zapraszam do mojej firmy i skompletuję bardzo dobry sprzęt za rozsądną cenę. Pomogę również doradztwem, co gdzie dofinansować i jak to zrobić. czeslaw@parkiet-bortnowski.pl

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
solidnieeu
Posty: 42
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:31
Lokalizacja: warszawa - białystok
Kontakt:

Re: dobór sprzętu dla cykliniarza

Post autor: solidnieeu »

Z mojego punktu widzenia szacunkowy koszt wyposażenia na jedno stanowisko (kompleksowe wykonanie podłogi od pomiarów wilgotności do wykończenia w kolorowe oleje lub bejce) to ok 50-60 tyś zł brutto (nowy sprzęt porządnej jakości) warto dodać do tego auto (niezawodnego i niestraszącego wyglądem busa lub małe dostawcze).
Działają na rynku jednak ekipy parkieciarskie których całe wyposażenie można nabyć za 2000zł. W którą pójdziesz twój wybór.
Radził bym najpierw popracować w branży i nabrać doświadczenia.
Każda z cykliniarek wiodących producentów jest inna, ma inne wady i zalety inną regulację docisku i system unoszenia bębna, dobrze popracować różnymi żeby świadomie wybrać jaka tobie pasuje.
W razie potrzeby mogę dobrać sprzęt Bona, Deva, Lagler, Frank, Janser, Wirbel, Festool w korzystnych cenach.
tel. 513 52 66 42
ODPOWIEDZ