Materiały scierne

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z różnego rodzaju maszynami czyli: cykliniarki, szlifierki, polerki itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
Tomasz

Materiały scierne

Post autor: Tomasz »

Witam...
Interesuję zagadnienie materiałów sciernych, otóż jest mi znane 3 rodzaje;
Grafit (czarne), cyrkon (zielone) i korund (czerwone)

Prosze mi powiedziec prócz ceną to czym to wszytsko sie różni.
Bo te czerwone cięte na metry można kupić juz od 4zł za mb, zielone 15zł mb a czarne 30zł.

dziekuje
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Materiały scierne

Post autor: Czesław »

Tomasz pisze:Witam...
Interesuję zagadnienie materiałów sciernych, otóż jest mi znane 3 rodzaje;
Grafit (czarne), cyrkon (zielone) i korund (czerwone)

Prosze mi powiedziec prócz ceną to czym to wszytsko sie różni.
Bo te czerwone cięte na metry można kupić juz od 4zł za mb, zielone 15zł mb a czarne 30zł.

dziekuje



Różne firmy mają różne rodzaje materiałów ściernych. Najczęściej Korundowe są najtańsze i najczęściej w kolorze bordowym. Potem jest cyrkonia. Ta jest zawsze bardziej trwała. Polega to systemie tępienia się nasypu. Trwałość jest również podyktowana różnymi żywicami, w które nasypy są zatapiane. I papiery ceramiczne (najczęściej czerwony ceglany kolor) te są najtrwalsze i najdroższe. Profesjonaliści liczą czas pracy. On jest zazwyczaj najdroższy. Zmiana papieru jest czasem, za który klient nie płaci. Ponadto mamy różne gatunki drewna, w tym bardzo twarde i dlatego na rynku jest wybór, który umożliwia wykonanie dokładniej i szybciej samego szlifowania. Często wybór różnych papierów jest podyktowany przyzwyczajeniem, na to nie mam żadnego uzasadnienia. Trzeba wypracować swój własny czas i system pracy.

Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ