szlifierka kątowa

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z różnego rodzaju maszynami czyli: cykliniarki, szlifierki, polerki itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
cykliniarz

szlifierka kątowa

Post autor: cykliniarz »

jaka jest najlepsza kątówka bezpyłowa??
solidnieeu
Posty: 42
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:31
Lokalizacja: warszawa - białystok
Kontakt:

Re: szlifierka kątowa

Post autor: solidnieeu »

Panie Czesławie mam pytanie jak się sprawdza pod względem ergonomii unico.
Wiadomo że każdy ma sam musi sprawdzić jak mu pasuje ale pytam o subiektywne Pańskie wrażenia.
Nie miałem okazji pracować tym sprzętem a sama koncepcja pracy na stojąco jest dosyć ciekawa.
pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: szlifierka kątowa

Post autor: Czesław »

cykliniarz pisze:jaka jest najlepsza kątówka bezpyłowa??



Jest takich wiele. dobra jest marka Frank i KT, ale ja pracuję na ELAN i UNICO marki Lagler

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: szlifierka kątowa

Post autor: Czesław »

solidnieeu pisze:Panie Czesławie mam pytanie jak się sprawdza pod względem ergonomii unico.
Wiadomo że każdy ma sam musi sprawdzić jak mu pasuje ale pytam o subiektywne Pańskie wrażenia.
Nie miałem okazji pracować tym sprzętem a sama koncepcja pracy na stojąco jest dosyć ciekawa.
pozdrawiam
Łukasz



Ja polecam, jest to dobry sprzęt, jednak praca na stojąco jest rzadko możliwa. Chyba, że w fazie zgrubnego szlifowania.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
marga25
Posty: 7
Rejestracja: 23 lis 2010, 17:14

Re: szlifierka kątowa

Post autor: marga25 »

polecam deva strong, deva ma inne modele ale tylko ta jest warta uwagi
adiosse
Posty: 9
Rejestracja: 07 paź 2010, 23:04

Re: szlifierka kątowa

Post autor: adiosse »

szlif tylko z Lagler Hummel+Elan takie moje zdanie :) + bosch gex turbo jako oscylacja a polerka to juz wedlug uznania akurat ja uzywam wolf tango czasami columbus
walter54
Posty: 14
Rejestracja: 02 kwie 2010, 16:56

Re: szlifierka kątowa

Post autor: walter54 »

Napewno nie polecam ranta firmy frank o nazwie URS . Rok temu kupiłem tą maszynę za ponad 5 tyś. Jest to niewygodny szajs, kabel sztywny jak w chińskiej wiertarce za 30 pln teraz już cały się skręca i pęka, poza tym kiepski system odpylania, jak na nową maszynkę mocno kurzy, niewygodne jak dla mnie mocowanie papieru. Natomiast posiadam jeszcze starego angielskiego ranta firmy hiretek, miał on iść na emeryturkę ale jest 100 razy lepszy niż urs. Dlatego urs stoi i czeka na kupca i hiretek dzielnie walczy dalej
ODPOWIEDZ