Wilgotnosciomierze obowiazujace standarty w Polsce

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z różnego rodzaju maszynami czyli: cykliniarki, szlifierki, polerki itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
Tramex
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:04

Wilgotnosciomierze obowiazujace standarty w Polsce

Post autor: Tramex »

Panie Czeslawie

Czy orientuje sie Pan jakie obowiazuja w Polsce standarty pomiaru wilgoci podloza betonowego
przed polozeniem podlogi z drewna ?

Bede wdzieczny za informacje.

Pozdrawiam
Tomasz Grzesko
solidnieeu
Posty: 42
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:31
Lokalizacja: warszawa - białystok
Kontakt:

Re: Wilgotnosciomierze obowiazujace standarty w Polsce

Post autor: solidnieeu »

Bez pomiaru CM raczej nie startował bym z inwestycją.
Pomiar elektroniczny jest świetny do wyznaczenia najbardziej wilgotnych miejsc na posadzce skąd pobieramy próbki do CM-ki
Zawsze znajdzie się ktoś kto zrobi to samo taniej - a przez to najczęściej mniej dokładnie lub na gorszym materiale.
Dlatego szukanie oszczędności często jest bardzo drogie.
Lakiery, oleje, kleje parkiety - parkieciarzom zniżki
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 27
Rejestracja: 14 cze 2008, 22:12

Re: Wilgotnosciomierze obowiazujace standarty w Polsce

Post autor: admin »

Ten sam temat był poruszany w wątku:

viewtopic.php?f=16&t=86
Gość

Re: Wilgotnosciomierze obowiazujace standarty w Polsce

Post autor: Gość »

Może któryś z tych polecicie..??

Mnie zastanawia czym sie różni WIP-24 od WIP-21B one sie wahają w granicy 1000zł

A moze dołożyć 500zł i kupic karbidowy WK-1 ?

Pomoze kto?
Janosik

Re: Wilgotnosciomierze obowiazujace standarty w Polsce

Post autor: Janosik »

znalazłem coś Ciekawego, czekam na opinie..:
"Aby zmierzyć poziom wilgotności, należy za pomocą taśmy dokładnie przykleić do podłogi kawałek folii (1m2). Jeśli po 24 godzinach pod folią zbierze się wilgoć , oznacza to że beton nie jest jeszcze wystarczająco suchy i nie można go malować."

Co panowie ,myślą?
solidnieeu
Posty: 42
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:31
Lokalizacja: warszawa - białystok
Kontakt:

Re: Wilgotnosciomierze obowiazujace standarty w Polsce

Post autor: solidnieeu »

Janosik pisze:znalazłem coś Ciekawego, czekam na opinie..:
"Aby zmierzyć poziom wilgotności, należy za pomocą taśmy dokładnie przykleić do podłogi kawałek folii (1m2). Jeśli po 24 godzinach pod folią zbierze się wilgoć , oznacza to że beton nie jest jeszcze wystarczająco suchy i nie można go malować."

Co panowie ,myślą?
Myślałem że temat dotyczy pomiaru wilgotności do ułożenia podłogi drewnianej :)
Myślę jednak że może to być wystarczająca metoda pomiaru wilgotności betonu przed malowaniem farbami akrylowymi :P

Oczywiście to żart :)
Przed układaniem podłóg ja używam http://apg-innowacje.pl/produkty/wilgotnosc/CM-P.html czegoś takiego.
Niestety bez pomiaru metodą suszarkowo-wagową lub chemiczną łatwo zakwestionować twój wynik pomiaru dlatego warto wykonać pomiar wiarygodną metodą żeby spać w nocy spokojnie.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2009, 23:22 przez solidnieeu, łącznie zmieniany 1 raz.
Marzyciel
Posty: 7
Rejestracja: 29 sty 2009, 22:51

Re: Wilgotnosciomierze obowiazujace standarty w Polsce

Post autor: Marzyciel »

Ja używam takiego
http://apg-innowacje.pl/produkty/wilgotnosc/WIP-24.html

I jestem zadowolony, co prawda wykonam około 15 pomiarów na jednej podłodze do 30m2
Ale jak je zsumuje to średnia nie wychodzi najgorzej,
Pracuje tak od 5 lat i "żadna podłoga nie wstała i do mnie w nocy nie przyszła.."

Na szkoleniu MUREXIN-JANSER prezentowany takie urządzenie
http://apg-innowacje.pl/produkty/wilgot ... pactB.html
Ale nie wiem czy są świadomi że to urzędzenie działa na zasadzie pojemnościowej i do tego trzeba w tabeli szukać ile to ma % i osobiście widziałem jak po natrafieniu na bąbelek powietrza pokazał ERROR ;o)
Mój WIP-24 działa na zasadzie oporowej czyli mierzy faktyczny opór jaki stawia posadzka, do tego ja rownież stosuje 1m2 folii przyklejony na 24h...

"każdy orze jak może.."
solidnieeu
Posty: 42
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:31
Lokalizacja: warszawa - białystok
Kontakt:

Re: Wilgotnosciomierze obowiazujace standarty w Polsce

Post autor: solidnieeu »

http://apg-innowacje.pl/produkty/wilgot ... pactB.html tym oceniam gdzie najwilgotniej (jako wskaźnik) a potem idzie w ruch CMka :)
wszystkim można się pomylić im więcej metod pomiaru tym pewniej.
ODPOWIEDZ