Podłogi drewniane na ogrzewanie podłogowe.

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
JoannaK-K
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2010, 11:56

Podłogi drewniane na ogrzewanie podłogowe.

Post autor: JoannaK-K »

Co sądzicie na temat podłóg drewnianych na ogrzewaniu podłogowym?
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Podłogi drewniane na ogrzewanie podłogowe.

Post autor: Czesław »

Bardzo dobre rozwiązanie, ale przy pewnych warunkach i kompromisie z technologią. Już dawno ukazało się szereg publikacji na temat tego problemu. Wszak ponad 60% nowych mieszkań ma takie właśnie ogrzewanie. Nie widzę powodu aby rezygnować z drewna, należy jednak to zaplanować znacznie wcześniej, już na etapie wylewania podkładów.
1. podkład cementowy, a nie jak głosi socjotechnika anhydrytowy. Firmy w Polsce nie maja tradycji wylewania podkładów anhydrytowych i trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie odpowiadają one wymaganiom branży. Z tego powodu są nawet częste spory, czy takie firmy jak Lafarge lub Knauf w Polsce robią dobry podkład. Praktyka pokazuje, że nie i uszlachetnienie tychże przed pracami parkieciarskimi jest bardzo drogie. Koszty przewyższają nawet koszt samych podkładów. 2. wybór gatunku drewna. ma to być spokojny gatunek a nie mocno pracujący. Polecam tradycyjny dąb, merbau, dussie africa, iroko, akację, sapelę. To są najważniejsze gatunki. 3. Dobrze jest wybrać na podłogę ogrzewaną deski drewniane trójwarstwowe. Tutaj synonimem takich desek w Polsce jest Barlinek, ale polecam również popularny BalticWood i z importu deski firmy Khars Tarkett i Boen. Deski tych firm mają mocne zamki bezklejowe zapobiegające rozszczelnianiu się podłóg na krawędziach wzdłużnych. Ponadto wystrzegajmy się dużych elementów. Lepiej leżeć będzie deska wykonana z małych lamelek niż jednoilamelowa o dużej szerokości. 4. Nie polecam wszelkich gotowych lakierowanych desek z Chin. Ponadto bardzo źle będą leżeć na ogrzewaniu deski z bambusa. Te ostatnie są bardzo rozreklamowane. Po raz kolejny piszę, że mają lepszy PR niż właściwości. Uwaga większość pozytywnych opinii o tych deskach na Internecie pochodzą od samych importerów. Z praktyki wiem, dlaczego potem są odrzucane wszelkie próby reklamowania produktu gdy skutkuje on wadami. 5. Na koniec proszę przestrzegać procedur układania na ogrzewaniu podłogowym. Myślę wygrzewaniu podkładów, pomiarach wilgotności i temperatury, oraz solidnej wyczerpującej instrukcji użytkowania.
Parka
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2015, 09:42

Re: Podłogi drewniane na ogrzewanie podłogowe.

Post autor: Parka »

Świetna sprawa! Sama sobie zafundowałam ogrzewaną podłogę drewnianą i jestem zachwycona. Polecam artykuł https://komfiro.pl/podloga-drewniana-a- ... podlogowe/
joann
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2016, 13:17

Re: Podłogi drewniane na ogrzewanie podłogowe.

Post autor: joann »

Super wygodna sprawa : )

_____
chwilówki
blazej
Posty: 3
Rejestracja: 02 sty 2018, 13:01

Re: Podłogi drewniane na ogrzewanie podłogowe.

Post autor: blazej »

U mnie w mieszkaniu tez bedzie spory remont jakos latem. Mieszkam w domu z lat 80 wiec mozecie mi wierzyc na slowo. Do przerobienia bedzie cala instalacja grzewcza i wlasnie zastanawiam sie nad polozeniem ogrzewania podlogowego. Moze ktos napisze jak sie sprawdzi taki rodzaj ogrzewania przy gazie .. temperatura bedzie wystarczajaca aby podgrzac caly pokoj? Druga kwestia to przygotowanie podlogi pod parkiet. To co teraz sie tam znajduje to jest dramat .. podloga plywajaca, a pod nia jedynie ziemia bez zadnej izolacji termincznej. Zima mozna to bardzo odczuc w porownaniu do pomieszczenia dajmy na to na pietrze. Plan jest taki zrobic wylewke plus docieplenie sytopianem 10 cm. Pytanie moje jest odnosnie betonu .. jakiej klasy powinien byc bo taki projekt? Zastanawiam sie nad zamowieniem go z jakiejs wiekszej betoniarnii http://betonnadom.pl/lokalizacje/beton-wroclaw bo we wlasnym zakresie to moze byc dosyc ciezko zrobic taki z odpowiednimi parametrami. Poprawcie mnie jesli sie myle.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2018, 15:45 przez blazej, łącznie zmieniany 1 raz.
Andors
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2018, 09:42

Re: Podłogi drewniane na ogrzewanie podłogowe.

Post autor: Andors »

Czytałem raz o tym, że drewno na ogrzewanie podłogowe nie jest polecane ponieważ ma wyższy opór cieplny i przenikalność w odróżnieniu do innych materiałów podłogowych.

___________________________
brinkmann
ODPOWIEDZ