parkiet taflowy

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
tomulo13
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2011, 15:41

parkiet taflowy

Post autor: tomulo13 »

mam kilka pytań odnośnie parkietu taflowego :

1 jaka warstwę ścieralną wybrać 7 czy 10 milimetrów, czy może jakiś inny (chodzi głównie oto co będzie bardziej stabilne przy ostatecznym wymiarze 22mn)
2 jakiego kleju użyć, czy wystarczą kleje dwuskładnikowe czyste poliuretany(myślałem o bonie r778) czy może silanowe jeśli tak to proszę o uzasadnienie
3 jakich producentów pan, lub inni znawcy tematu polecacie a przed jakimi z góry uciekać (tylko uzasadnione opinie, a nie bo słyszałem od kogoś)
4 jakich olejów i ile warstw użyć na finał z woskami czy bez zakładam z góry że raczej chodzi o te pierwsze nie z mojej woli lecz konserwatora myślałem o (bonie ,osmo, timberex)

z góry dziękuje za pomoc
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: parkiet taflowy

Post autor: Czesław »

1. Wydaje się paradoksalnie, że grubsza warstwa będzie lepsza, ale nic bardziej mylnego. Warstwa 7 mm daje zupełną swobodę późniejszych renowacji, a do tego płyty będą bardziej stabilne

2. Myślę, że klej BONY będzie korzystny. Oczywiście proszę sprawdzić jakość podkładów.

3. Nie mam zadania na ten temat. Tak rzadko wykonuje się takie posadzki, że w większości sam sobie na własnej stolarni wg potrzeb przygotowuję elementy do montażu.

4. Ja używam BONA CARLS 90. Wystarczą dwie aplikacje tego oleju.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ