ślady po przekładkach - jaki lakier

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z chemią do drewna, czyli rozmawiamy na tematy wszelkich klejów, lakierów, wylewek betonowych, podłoża itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
ewa
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2009, 12:01

ślady po przekładkach - jaki lakier

Post autor: ewa »

Witam,
Jaki lakier należy zastosować, aby zniwelować niepożądany efekt występowania śladów po przekładkach na parkiecie merbau?
Moja podłoga została polakierowana:
- 1 x lakierem podkładowym BONA PRIME INTENSE, który jest 1-komponentowym, 100% poliuretanowym lakierem na bazie wody
- 2 x lakierem nawierzchniowym BONA TRAFFIC, który jest 2-komponentowym, poliuretanowym lakierem na bazie wody

Niestety, ślady po przekładkach są widoczne. Podłoga, która miała być ekskluzywną jest teraz dla mnie koszmarem.
Będę wdzięczna za wskazanie nazwy lakieru. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: ślady po przekładkach - jaki lakier

Post autor: Czesław »

ewa pisze:Witam,
Jaki lakier należy zastosować, aby zniwelować niepożądany efekt występowania śladów po przekładkach na parkiecie merbau?
Moja podłoga została polakierowana:
- 1 x lakierem podkładowym BONA PRIME INTENSE, który jest 1-komponentowym, 100% poliuretanowym lakierem na bazie wody
- 2 x lakierem nawierzchniowym BONA TRAFFIC, który jest 2-komponentowym, poliuretanowym lakierem na bazie wody

Niestety, ślady po przekładkach są widoczne. Podłoga, która miała być ekskluzywną jest teraz dla mnie koszmarem.
Będę wdzięczna za wskazanie nazwy lakieru. Pozdrawiam

Nie ma takiego lakieru. Oczywiście można takie ślady nieco zniwelować (choć nie do końca) bejcując podłogę na ciemny kolor. Im ciemniejsza bejca tym mniej widoczne ślady. Generalnie takie ślady są dość częso wystepujące. Piszę dlatego dość często, aby kupować parkiet od sprawdzonych dostawców. W mojej firmie zanim partia pojedzie na budowę robimy zawsze test na obecność śladów po przekładkach. Ale zawsze klient nie szuka dobrej firmy, tylko tańszego materiału. Mam to na codzień. Głupio się chwalić, ale moje parkiety nie mają takich przebarwień, gdyż słowo ekskluzywne musi mieć swoje znaczenie.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
untomanaW
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2011, 17:30
Lokalizacja: Kazakhstan
Kontakt:

slady po przekladkach jaki lakier

Post autor: untomanaW »

Hawajowy nie ogarania ?
Czytalem w branżowym periodyku jakimś o czarności lakierów. Ponoć najbardziej czarne są te z domieszką granatu.

"Firma Multichem - Profix wprowadziła na rynek lakier bazowy konwencjonalny o nazwie Black Plus, który spełnia rygorystyczne wymagania odnośnie tego koloru. Dzięki swojej czerni z odcieniem granatu jest jednym z „najbardziej czarnych” lakierów na rynku. Produkt ten jest samodzielną pozycją, niewchodzącą w skład systemów mieszalniczych. "

3 zЕ‚ote dla mnie
junior
Posty: 11
Rejestracja: 22 kwie 2011, 11:56

Re: ślady po przekładkach - jaki lakier

Post autor: junior »

dokladnie ale trzeba by zrobic próbe i zobaczyc jak bedzie bejca łapac pozdrawiam
ODPOWIEDZ