Hala Sportowa..

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z chemią do drewna, czyli rozmawiamy na tematy wszelkich klejów, lakierów, wylewek betonowych, podłoża itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
Andrzej

Hala Sportowa..

Post autor: Andrzej »

Witam..
proszę o poradę ponieważ zamówienie na wykonanie posadzki drewnianej w HALI SPORTOWEJ/
cyt. fragment z opisu przetargu
"
CZĘŚĆ Nr: 1 NAZWA: Wykonanie podłogi hali gimnastycznej i sali ćwiczeń.
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Wykonanie ok. 1240 m2 podłogi sportowej w formie parkietu dębowego na tzw. (ślepej podłodze) Montaż i obrobienie w podłodze gniazd do mocowania elementów wyposażenia hali sportowej - 12 kpl. Trzykrotne lakierowanie posadzki i cokołów sali antypoślizgowym lakierem chemoutwardzalnym o wysokich parametrach użytkowych - ok. 1270m2 Malowanie posadzki sali gimnastycznej - linie boisk, napisy itp. - ok. 1070m2.



Dodam że od paru lat jak jestem na parkiecie nie miałem takiej powierzchni i oglądając inne dwa lata temu wybudowane HALE w rejonie i patrząc jak tam jest pusto pod podłogą a klepki latają samopas, to czuje respect przed tym hektarem/
Dlatego poproszę o pomoc co do ustalenia szczegółów wyceny;
-jaki najlepiej zastosować wymiar klepek
-grunt, klej, oraz lakier.
-a te linie boisk i napisy to chyba mnie przerosną.. gdyż nie miałem z tym styczności.
- i CENA, jaką cenę zaoferować?, zakładając że moja normalna cena wykonania usługi układania i cyklinowania z malowaniem to 30zł/m2
Bo może duże rekiny na takich budowach robią za pół darmo, nie znam realiów takich przedsięwzięć.

Dziękuję za wszelkie wskazówki..

ODPOWIEDŹ

No właśnie. Nie przejmuj się kolego nikt nie da Tobie robić takiej powierzchni. Nawet jak zrobisz kosztorys to i tak będą tańsi. Takie realizacje robi się tylko angażując duże firmy specjalizujące się w tym. Są one zawsze jednostkowo znacznie tańsze, ale nadrabiaja organizacją pracy na takiej dużej powierzchni. Opis ma jednak błedy i rolą takiej firmy jest usunąć błedy projektowe. Nie jest to łatwe i jest bardzo odpowiedzialne. Radzę zrezygnować, ale z drugiej strony świat należy do ryzykantów, jak nie zrobisz takiej inwestycji to się nie nauczysz. Jak będziesz maił trudności to zadzwoń z konkretnymi pytaniami 0-695 05 05 00. Życzę powodzenia

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
solidnieeu
Posty: 42
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:31
Lokalizacja: warszawa - białystok
Kontakt:

Re: Hala Sportowa..

Post autor: solidnieeu »

Andrzej pisze:Witam..
proszę o poradę ponieważ zamówienie na wykonanie posadzki drewnianej w HALI SPORTOWEJ/
cyt. fragment z opisu przetargu
"
CZĘŚĆ Nr: 1 NAZWA: Wykonanie podłogi hali gimnastycznej i sali ćwiczeń.
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Wykonanie ok. 1240 m2 podłogi sportowej w formie parkietu dębowego na tzw. (ślepej podłodze) Montaż i obrobienie w podłodze gniazd do mocowania elementów wyposażenia hali sportowej - 12 kpl. Trzykrotne lakierowanie posadzki i cokołów sali antypoślizgowym lakierem chemoutwardzalnym o wysokich parametrach użytkowych - ok. 1270m2 Malowanie posadzki sali gimnastycznej - linie boisk, napisy itp. - ok. 1070m2.



Dodam że od paru lat jak jestem na parkiecie nie miałem takiej powierzchni i oglądając inne dwa lata temu wybudowane HALE w rejonie i patrząc jak tam jest pusto pod podłogą a klepki latają samopas, to czuje respect przed tym hektarem/
Dlatego poproszę o pomoc co do ustalenia szczegółów wyceny;
-jaki najlepiej zastosować wymiar klepek
-grunt, klej, oraz lakier.
-a te linie boisk i napisy to chyba mnie przerosną.. gdyż nie miałem z tym styczności.
- i CENA, jaką cenę zaoferować?, zakładając że moja normalna cena wykonania usługi układania i cyklinowania z malowaniem to 30zł/m2
Bo może duże rekiny na takich budowach robią za pół darmo, nie znam realiów takich przedsięwzięć.

Dziękuję za wszelkie wskazówki..

ODPOWIEDŹ

No właśnie. Nie przejmuj się kolego nikt nie da Tobie robić takiej powierzchni. Nawet jak zrobisz kosztorys to i tak będą tańsi. Takie realizacje robi się tylko angażując duże firmy specjalizujące się w tym. Są one zawsze jednostkowo znacznie tańsze, ale nadrabiaja organizacją pracy na takiej dużej powierzchni. Opis ma jednak błedy i rolą takiej firmy jest usunąć błedy projektowe. Nie jest to łatwe i jest bardzo odpowiedzialne. Radzę zrezygnować, ale z drugiej strony świat należy do ryzykantów, jak nie zrobisz takiej inwestycji to się nie nauczysz. Jak będziesz maił trudności to zadzwoń z konkretnymi pytaniami 0-695 05 05 00. Życzę powodzenia

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
Do odważnych świat należy.
Ale jeżeli ma być ślepa podłoga to nie wiem czemu pytasz o klej ;)
W ślepej podłodze parkiet jest bity na gwoździe.
30zł/m2 to koszt z wykonaniem ślepej podłogi ??
trochę mało nawet jak na większą powierzchnię.
Polecił bym ci lakier Bona Sportive - http://azparkiety.pl/1/profesjonalne-la ... nych..html - tu znajdziesz opis - Bona Sportive to rozwiązanie systemowe dostaniesz też farby do linii tylko licz się z realizacją zamówienia na farbki ok 2tygodnie.
Zaopatrzyć się w pistolet do gwoździ np:Bostitch i gwoździki :) - alternatywnie mogę wypożyczyć za godziwą opłatą :D
Kłaść ślepą podłogę i do roboty z parkietem. Nasze ekipy : www.solidnie.eu cyklinowanie.biz montują ok 150m2 takiego parkietu dziennie na jedną ekipę. Przy cyklinowaniu i lakierowaniu liczymy ok 120m2- 150m2 na ekipę.
Jakbyś się nie wyrabiał to dzwoń może będą terminy tel. 513 52 66 42
Ale radzę pomyśleć nad ceną - trochę skromna.

Spytam z ciekawości Panie Czesławie robił by Pan taniej ślepą podłogę i parkiet z wykończeniem na nią - z mojego doświadczenia wynika że tylko ekipy które nigdy takich zleceń nie robiły dają niższe ceny chyba że jestem w błędzie prosił bym o przykłady.

Jeżeli są tak tani i konkretni parkieciarze może może pora leżeć i liczyć pieniążki za pośrednictwo.
Pozdrawiam
Zawsze znajdzie się ktoś kto zrobi to samo taniej - a przez to najczęściej mniej dokładnie lub na gorszym materiale.
Dlatego szukanie oszczędności często jest bardzo drogie.
Lakiery, oleje, kleje parkiety - parkieciarzom zniżki
nickNicknick
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2017, 14:45

Re: Hala Sportowa..

Post autor: nickNicknick »

Hmm a czy wybudowanie takiej hali sportowej to opłacalna inwestycja? Bo przypuszczam że to droższa sprawa niż postawienie hali stalowej :D
https://www.pkbpw.pl/
Kinson
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2017, 09:40

Re: Hala Sportowa..

Post autor: Kinson »

Z pewnością budowa takiej hali jest kosztowna. Trzeba zaangażować na prawdę spory budżet w takie przedsięwzięcie.

________________________
https://terazauto.pl/plandeki-samochodowe-c-4008.html
ODPOWIEDZ