Deska merbau, jedno co wiem

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
Pawelo
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2011, 19:24

Deska merbau, jedno co wiem

Post autor: Pawelo »

Witam.
Własnie jestem na etapie wykańczania domu, i dotarłem do miejsca, w którym muszę zamontować podłogę, w salonie o powierzchni 30m2. Wpierw myślałem że to dość prosty etap, a tu, ku mojemu zdziwieniu mesę wątpliwości i sprzecznych porad fachowców z tej branży. Jedno co ustaliliśmy z Zoną to gatunek drewna, MERBAU, taki nam się podoba, w wymiarach 15X90X600-1200, lity, surowy do obróbki i lakierowania. Oprócz tego same pytania:
Jaki i czy podkład,
Jaki klej
Jaki lakier (chemia czy eco).
Było kilku fachowców czego efektem jest kilka opinii i porad., a ja jestem (głupszy ) niż przedtem (ILE POSTÓW TYLE OPINII)

W załączniku propozycja jednego z potencjalnych wykonawców.
Co pan na to.

Wdzięczni będziemy za konstruktywne porady, jako fachowca bezstronnego.

I jeszcze jedno
Czy w tym temacie można uzyskać kompromis między ceną a jakością który mógłby Pan polecić,

Dziękujemy i Pozdrawiamy
Małgorzata i Paweł
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Deska merbau, jedno co wiem

Post autor: Czesław »

Raczej kompromisy są dobre tylko wtedy, gdy zna się warunki montażu. Wytrzymałość podkładów, wilgotności, równość podkładów. Temat jest szeroki, wiec proszę o telefon 695 05 05 00
ODPOWIEDZ