Pilarka stołowa - jaką polecacie ???

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z różnego rodzaju maszynami czyli: cykliniarki, szlifierki, polerki itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
tomula26
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2010, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Pilarka stołowa - jaką polecacie ???

Post autor: tomula26 »

Witam koledzy parkieciarze. Mam do was pytanie: Jaką stosujecie i polecacie pilarkę stołową do parkietu - oczywiście do pracy na obiektach czyli dosyć lekką ??? Ciężko mi znaleźć kompromis bo pilarki makity, festoola, dewalta, metabo i bosha ważą po 30 -40 kg - jak dla mnie za ciężkie :) Może wy macie lepsze pomysły. z góry dzięki za odp:)
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Pilarka stołowa - jaką polecacie ???

Post autor: Czesław »

tomula26 pisze:Witam koledzy parkieciarze. Mam do was pytanie: Jaką stosujecie i polecacie pilarkę stołową do parkietu - oczywiście do pracy na obiektach czyli dosyć lekką ??? Ciężko mi znaleźć kompromis bo pilarki makity, festoola, dewalta, metabo i bosha ważą po 30 -40 kg - jak dla mnie za ciężkie :) Może wy macie lepsze pomysły. z góry dzięki za odp:)

Innych pilarek jak dwadziesci kilka kilogramów nie ma.
tomulo13
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2011, 15:41

Re: Pilarka stołowa - jaką polecacie ???

Post autor: tomulo13 »

ja polecam makite LH 1040 bardzo często ją używam zarówno do układania jak i do listew cena ok 1800zł na aukcjach internetowych


troszkę danych

Moc : 1650 W
Obroty na biegu jałowym: 4800 obr/min
Wielkość piły(średnica x otwór): 260 x 30 mm
Ruch wahadłowy - 4 stopniowy
Zdolność cięcia : przy 45 st. 35x130 mm
przy 90 st. 69x130 mm
Ciężar 14 kg - łatwy transport na miejsce pracy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mocna konstrukcja zapewniająca precyzyjne cięcie
Talerz obrotowy przestawiany w prawo do 52° i w lewo do 45°
Głowica piły odchylana bezstopniowo w lewo w zakresie 0°-45
Z hamulcem silnikowym i wyłącznikiem bezpieczeństwa
Łagodny rozruch
ODPOWIEDZ