przekładka starego parkietu

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
maniek
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2010, 09:58

przekładka starego parkietu

Post autor: maniek »

Witam serdecznie.
Bardzo proszę o radę.
Kupiłem mieszkanie w bloku z lat 60tych i robię w nim gruntowny, generalny remont.
Jednak mocno "wyhamowały" moje poczynania właśnie podłogi, a mianowicie:

ściągnąłem z pokoi 40m2 bukowego parkietu (350mm x 50mm x 20mm) w świetnym stanie, po przeczytaniu artykułu "lepiszcze" zdecydowałem się na zerwanie posadzki i wylaniu zupełnie nowej a także usunięciu tej "smoły" ręczną cykliną (chciałbym ten parkiet zachować i wykorzystać go do ułożenia na 30m2). Po rozmowach z kilkoma firmami trudniącymi się m.in. układaniem parkietów mam bardzo rozbieżne informacje co do ponownego ułożenia tego parkietu, tak więc myślę że najlepiej spytam u źródła wiedzy.
*Jaka wylewka będzie najekonomiczniejsza pod taki parkiet? (wylewka 35mm- 40mm)
*Czy klepka musi być zupełnie wolna od lepiszcza aby klej dobrze zespoił ją z wylewką czy dopuszczalne są miejsca cieniutkiej (np.0,5 - 0,2mm) warstewki ?

Z góry bardzo dziękuję za rzetelną pomoc.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: przekładka starego parkietu

Post autor: Czesław »

maniek pisze:Witam serdecznie.
Bardzo proszę o radę.
Kupiłem mieszkanie w bloku z lat 60tych i robię w nim gruntowny, generalny remont.
Jednak mocno "wyhamowały" moje poczynania właśnie podłogi, a mianowicie:

ściągnąłem z pokoi 40m2 bukowego parkietu (350mm x 50mm x 20mm) w świetnym stanie, po przeczytaniu artykułu "lepiszcze" zdecydowałem się na zerwanie posadzki i wylaniu zupełnie nowej a także usunięciu tej "smoły" ręczną cykliną (chciałbym ten parkiet zachować i wykorzystać go do ułożenia na 30m2). Po rozmowach z kilkoma firmami trudniącymi się m.in. układaniem parkietów mam bardzo rozbieżne informacje co do ponownego ułożenia tego parkietu, tak więc myślę że najlepiej spytam u źródła wiedzy.
*Jaka wylewka będzie najekonomiczniejsza pod taki parkiet? (wylewka 35mm- 40mm)
*Czy klepka musi być zupełnie wolna od lepiszcza aby klej dobrze zespoił ją z wylewką czy dopuszczalne są miejsca cieniutkiej (np.0,5 - 0,2mm) warstewki ?

Z góry bardzo dziękuję za rzetelną pomoc.
Pozdrawiam



Nie dopuszczalna jest żadna ilość smoły pod parkietem. Powiem więcej. Deszczułki przyklejone takim klejem zawsze będą cuchły tym lepiszczem. Po prostu śmierdzą nieodwracalnie i dalej trują i dlatego zawsze mówię o wymianie parkietu, a nie o oczyszczaniu. Wylewka standardowa powinna mieć min. 40 mm

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
kresop
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2016, 13:30

Re: przekładka starego parkietu

Post autor: kresop »

Smoła to śmierć dla parkietu...


Rękawy do silosów
ODPOWIEDZ