Parkiet przemysłowy TEAK

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
eproof
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2010, 08:24

Parkiet przemysłowy TEAK

Post autor: eproof »

Witam,
przymierzam się do położenia parkietu egzotycznego TEAK, w wersji polakierowanej. I teraz pojawia się dylemat jaki lakier zastosować, Pan ze sklepu zaproponował mi 3 rozwiązania lakiery Bona, Pall i Plastor. Prosze o poradę jaki z tych lakierów będzie najlepszym rozwiązaniem dla TEAK-u tak aby był jak najbardziej neutralny pod względem koloru (żeby po polakierowaniu parkiet nagle nie zżółkł). Będę bardzo wdzięczny za informacje,
solidnieeu
Posty: 42
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:31
Lokalizacja: warszawa - białystok
Kontakt:

Re: Parkiet przemysłowy TEAK

Post autor: solidnieeu »

Jeżeli kupujesz podłogę lakierowaną to nie mam pojęcia po co ją od razu lakierować?
Jaka będzie przyczepność nowej warstwy lakieru na lakierze UV z wykończonej podłogi nie wiedzą nawet najstarsi indianie.
Próby tylko po części to oddają.
eproof
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2010, 08:24

Re: Parkiet przemysłowy TEAK

Post autor: eproof »

Małe sprostowanie, to będzie mozaika klejona do podłoża na stałe , potem cyklinowana i malowana lakierem. To nie będzie rozwiązanie z lakierowaniem fabrycznym i utwardzaniem UV .
A moje pytanie rodzi się stąd że gdy ogląda się niekiedy próbniki parkietów to widac że podłoga jest żółta, jakby lakier lekko spowodował utratę naturalnego koloru drewna.
i nie wiem własnie który z tych lakierów może , zaznaczam może to spowodować
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Parkiet przemysłowy TEAK

Post autor: Czesław »

eproof pisze:Witam,
przymierzam się do położenia parkietu egzotycznego TEAK, w wersji polakierowanej. I teraz pojawia się dylemat jaki lakier zastosować, Pan ze sklepu zaproponował mi 3 rozwiązania lakiery Bona, Pall i Plastor. Prosze o poradę jaki z tych lakierów będzie najlepszym rozwiązaniem dla TEAK-u tak aby był jak najbardziej neutralny pod względem koloru (żeby po polakierowaniu parkiet nagle nie zżółkł). Będę bardzo wdzięczny za informacje,



No nie. Paranoja. Deszczułki są polakierowane, więc nie widzę powodów do lakierowania dodatkowego, chyba, że po zeszlifowaniu go całkowicie. Zawsze ryzyko lakierowania takich deszczułek jest bardzo duże, więc proszę zostawić tak parkiet do pierwszej renowacji.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ