angielska robota

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
Piotr55
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2010, 14:42

angielska robota

Post autor: Piotr55 »

Witam serdecznie

Panie Czesławie mam pytanie i proszę o poradę:

7 lat temu ułożyli mi w domu mozaikę dzisiaj jest w stanie opłakanym i tylko do wyrzucenia w kilku miejscach (pokój 25m2) klepka odeszła razem z klejem i wylewką i okropne szpary na całej powierzchni. Parę dni temu znajomy polecił mi fachowca, który robił w firmie podłogowej w Anglii przez 5 lat. Pan fachowiec mówi tak:
„nie trzeba robić wylewki, bo będzie długo itd. zamiast tego proponuje przykręcenie sklejki 12mm na całej powierzchni i tak wyrównać całą podłogę. Do tej przykręconej sklejki będzie przyklejona deska dębowa, (gr. 12mm szer. 12cm dł. różna od 30cm do 1,5m) i dodatkowo przybita sztyftami, więc nie będzie żadnych szpar już więcej. Pan fachowiec mówi, że takim właśnie systemem robił w firmie, w której pracował w Anglii (firma istnieje od 25 lat podał stronę, ale ja nie znam angielskiego niestety) i że jest to szybki system, bo taki pokój zrobi w 2 dni z wyrównaniem(sklejka), ułożeniem desek, cyklinowaniem-szpachlowaniem i lakierowaniem. Szukałem na internecie firmy, która robi takim systemem, aby się dowiedzieć więcej, lecz nie znalazłem nic na temat proszę o poradę czy to jest dobre tu w Polsce no, bo trochę inny jest klimat niż w Anglii, a ja chciałbym się nacieszyć nową podłogą tym razem trochę dłużej i nie przykrywać przed znajomymi usterek dywanikami.

Dziękuję i pozdrawiam
Piotr z Opola
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: angielska robota

Post autor: Czesław »

Piotr55 pisze:Witam serdecznie

Panie Czesławie mam pytanie i proszę o poradę:

7 lat temu ułożyli mi w domu mozaikę dzisiaj jest w stanie opłakanym i tylko do wyrzucenia w kilku miejscach (pokój 25m2) klepka odeszła razem z klejem i wylewką i okropne szpary na całej powierzchni. Parę dni temu znajomy polecił mi fachowca, który robił w firmie podłogowej w Anglii przez 5 lat. Pan fachowiec mówi tak:
„nie trzeba robić wylewki, bo będzie długo itd. zamiast tego proponuje przykręcenie sklejki 12mm na całej powierzchni i tak wyrównać całą podłogę. Do tej przykręconej sklejki będzie przyklejona deska dębowa, (gr. 12mm szer. 12cm dł. różna od 30cm do 1,5m) i dodatkowo przybita sztyftami, więc nie będzie żadnych szpar już więcej. Pan fachowiec mówi, że takim właśnie systemem robił w firmie, w której pracował w Anglii (firma istnieje od 25 lat podał stronę, ale ja nie znam angielskiego niestety) i że jest to szybki system, bo taki pokój zrobi w 2 dni z wyrównaniem(sklejka), ułożeniem desek, cyklinowaniem-szpachlowaniem i lakierowaniem. Szukałem na internecie firmy, która robi takim systemem, aby się dowiedzieć więcej, lecz nie znalazłem nic na temat proszę o poradę czy to jest dobre tu w Polsce no, bo trochę inny jest klimat niż w Anglii, a ja chciałbym się nacieszyć nową podłogą tym razem trochę dłużej i nie przykrywać przed znajomymi usterek dywanikami.

Dziękuję i pozdrawiam
Piotr z Opola


Panie Piotrze. Jak Pan chce sobie zafundować jakość angielską to bardzo proszę, ale ręczę, że nawet niewymagający klient będzie niezadowolony. Jakość parkietów na wyspach brytyjskich jest PODŁA. Jak ktoś mówi, że robi tam w parkietach, to w Polsce będzie jego praca postrzegana jako fuszerka. Taka jest różnica w jakości. Ale do rzeczy. Nawet po czasie, który ten Pan przewiduje na pracę nie widzę możliwości realnego skończenia pracy. W dwa dni to może on sraczkę zatrzymać, ale nie ułożyć, wyszlifować, wylakierować 25 m2 parkietu. To jest praca nawet do tygodnia. Poza tym, jeśli już płyta zamiast masy to min. 15 mm. I jak dziwno będzie nieodpowiednio wysuszone to nawet jak gwoździ i wkrętów będzie dwa razy tyle to i tak szczelin y się pokażą. Proszę wiec zastosować deski i prawidłowej wilgotności (7-8%) i przykleić je do płyty to nie będzie skrzypieć. Przybijanie jest dobre, ale dla Brytyjczyków, bo u nich drewno na podłodze ułożone zamiast wykładziny, nawet jak jest wyrzygane, i źle zrobione, to i tak jest luksusem. W razie pytań proszę o telefon 695 05 05 00
ODPOWIEDZ