Deska podłogowa

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
blizniak27
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2010, 21:46

Deska podłogowa

Post autor: blizniak27 »

Gotowa jestem do zakupu deski podłogowej olejowanej, jesion piasek, 15 mm Zastanawiam się czy jesion czy też deska dębowa jest korzystniejsza . Mam dwa psy, obawiam się czy mój wybór jest słuszny. Jaki klej jest stosowny, proszę o nazwę. Deski będą kładzione po usunięciu płytek PCV, mieszkanie w bloku.
Jeszcze jedno pytanie, Nie rozumiem dlaczego cena desek olejowanych jest w tak dużej rozpiętości 130-164 a nawet 190 zł za m2, z Hajnówki. Czy to jest jakieś przekłamanie? tak twierdzi przedstawiciej z salonu o tej wyżej cenie.
Tak na prawdę na co mam zwrócić uwagę przy wyborze deski podłogowej olejowanej.
Jutro otrzymam od fachowca wstępną wycenę usługi, cenę desek, w trzech gatunkach. Także chciałabym mieć wiedzę o wyborze kleju.
Proszę o odpowiedź.
Z poważaniem.
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Deska podłogowa

Post autor: Czesław »

blizniak27 pisze:Gotowa jestem do zakupu deski podłogowej olejowanej, jesion piasek, 15 mm Zastanawiam się czy jesion czy też deska dębowa jest korzystniejsza . Mam dwa psy, obawiam się czy mój wybór jest słuszny. Jaki klej jest stosowny, proszę o nazwę. Deski będą kładzione po usunięciu płytek PCV, mieszkanie w bloku.
Jeszcze jedno pytanie, Nie rozumiem dlaczego cena desek olejowanych jest w tak dużej rozpiętości 130-164 a nawet 190 zł za m2, z Hajnówki. Czy to jest jakieś przekłamanie? tak twierdzi przedstawiciej z salonu o tej wyżej cenie.
Tak na prawdę na co mam zwrócić uwagę przy wyborze deski podłogowej olejowanej.
Jutro otrzymam od fachowca wstępną wycenę usługi, cenę desek, w trzech gatunkach. Także chciałabym mieć wiedzę o wyborze kleju.
Proszę o odpowiedź.
Z poważaniem.

Deski mogą mieć bardzo różną cenę. Zalezy od producenta. Narobiło się ich tylu, że trudno się połapać. Kupuje się tam deskę gdzie o na w fazie półproduktu (Fryza) leżakuje jak najdłużej. Nawet ponad 1 rok. Potem jest uszona z monitoringiem komputerowym i odpręzana. Na etapie montażu taka deska nie ma wiecej jak 7-8% wilgotności. Można jednak kupić deskę tańszą ale bez tych technologicznych prawidłowości. Dlatego zawsze deska musi być kupowana z usługą i jak coś nie zadziała to odpowiada rzemieślnik. Ja bym był skłonny zaufać droższemu sprzedawcu bo cena 130 jest zdecydowanie za niska i śmierdzi na odległość.
ODPOWIEDZ