montaż ślepej podłogi

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
americano
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:13

montaż ślepej podłogi

Post autor: americano »

witam ponieważ jest to mój pierwszy post chciałbym się przywitać :D
Klient zleca mi wykonanie "ślepej" podłogi na sali tanecznej. Problem tkwi w tym że jeszcze nie montowałem podłogo w ten sposób, dlatego proszę o porady. Z tego co się orientowałem podłogę taką zbija się w czoło, praz podłóg tego typu się nie szpachluje. Jeśli się myle proszę mnie poprawić. Dodam jeszcze tylko że wymiary desek to 60cm x 12cm grubości nie pamiętam ale zapewne 22mm.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: montaż ślepej podłogi

Post autor: Czesław »

americano pisze:witam ponieważ jest to mój pierwszy post chciałbym się przywitać :D
Klient zleca mi wykonanie "ślepej" podłogi na sali tanecznej. Problem tkwi w tym że jeszcze nie montowałem podłogo w ten sposób, dlatego proszę o porady. Z tego co się orientowałem podłogę taką zbija się w czoło, praz podłóg tego typu się nie szpachluje. Jeśli się myle proszę mnie poprawić. Dodam jeszcze tylko że wymiary desek to 60cm x 12cm grubości nie pamiętam ale zapewne 22mm.
pozdrawiam

Ślepa podłoga to również np. płyta OSB ułozona na legarach. Lub deski z niższej jakości materiału. Na tak ułożoną podłogę ślepą nabija się zazwyczaj gwoździami deski, lub parkiet właściwy. Przy zastosowaniu klejów elastycznych poliuretanowych można parkiet właściwy jeszcze przykleić. Po wiecej informacji odsyłam do podręcznika parkieciarskiego wydanego przez Stowarzyszenie „Parkieciarze Polscy”.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ