jak odnowic parkiet

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
sweetpepper
Posty: 6
Rejestracja: 06 mar 2010, 10:30

jak odnowic parkiet

Post autor: sweetpepper »

Witam,
szykuje sie do odnowienia parkietu (blok z 1956r) parkiet jest debowy i gruby, wiec spokojnie mozna go cyklinowac. W niektorych miejscach jest obruszany (czym go podkleic, juz to robilam na samym srodku, po prostu wycielam 1 plytke) w tym miejscu sie trzyma, ale "puszcza" w innych. Czego uzyc do zaszpachlowania szczelin ? No i glowna sprawa jakiego lakieru uzyc. Kiedy sie wprowadzalismy to go cyklinowalismy (maz to robil sam) a zeby sie jak najszybciej wprowadzic - polakierowalismy zwyklym lakierem olejnym. Jednak po 20 latach jest juz mocno sfatygowany, szczegolnie w miejscach komunikacyjnych. W przedpokoju kiedys zrobilismy "szybka" renowacje nakladajac jakis wodny lakier, bo tak nam polecono, ze nie toksyczny, ale jest chyba gorszy od lakieru olejnego. Prosze cos doradzic.
Pragne dodac, ze czytalam stronke z lepiszczem smolowym i wlos mi sie zjezyl.
Pozdrawiam,
Sweetpepper
gruby_6
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2010, 11:34

Re: jak odnowic parkiet

Post autor: gruby_6 »

Kolego do takiego parkietu musisz porobić (tzw) wstrzyki czyli kupić klej maximus pn wiercisz malutkie dziurki w klepce i wlewasz strzykawką klej, szpachla pafuki śmierdzi ale jest dobra . i lakier 2k poliuretan wodny ale twardy i b. dobry.
pozdrawiam.
sweetpepper
Posty: 6
Rejestracja: 06 mar 2010, 10:30

Re: jak odnowic parkiet

Post autor: sweetpepper »

Ok, powiedz jak babie, bo nie bardzo rozumiem co do mnie mowisz, jestem ruda, ale to nie znaczy ze wszystko wiem :D
gruby_6
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2010, 11:34

Re: jak odnowic parkiet

Post autor: gruby_6 »

przed cyklinowaniem robisz wstrzyki czyli wiercisz dziurki i strzykawką z igłą wlewasz pn maximusa w ruchomych klepkach po tym cyklinujesz potem szpachlujesz pyłem z cyklinarki zmieszanym ze szpachla pafuki super, potem szlifujesz szlifierka a póżniej 2 warstwy 2k polyuretane (2kpu. lakier wodny nie śmierdzi).
sweetpepper
Posty: 6
Rejestracja: 06 mar 2010, 10:30

Re: jak odnowic parkiet

Post autor: sweetpepper »

OK, dzieki, powiedz mi jeszcze na ile plynny jest ten pn maximus, czy to tak sie da wlac jak "syrop" np. Klej w necie znalazlam (Aqua-Seal 2K-PolyUrethane - lakier wodny), to chyba o to chodzi :)
Dzieki wielkie ;)
sweetpepper
Posty: 6
Rejestracja: 06 mar 2010, 10:30

Re: jak odnowic parkiet

Post autor: sweetpepper »

OK, dzieki :D
solidnieeu
Posty: 42
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:31
Lokalizacja: warszawa - białystok
Kontakt:

Re: jak odnowic parkiet

Post autor: solidnieeu »

Najlepiej zatrudnić parkieciarza i niech wykona kompleksową naprawę ze szlifowaniem.
Jak i tak firma będzie cyklinować to po co się uczyć z niewiadomym skutkiem podklejania.
Materiał jak znajdziesz dobrego parkieciarza sam dostarczy Ci na inwestycję i zapłacisz za niego mniej niż w sklepie.
sweetpepper
Posty: 6
Rejestracja: 06 mar 2010, 10:30

Re: jak odnowic parkiet

Post autor: sweetpepper »

Dzieki, za rade.
Moze wiesz jaki jest koszt 20 m2 za taka od a-z robote ?
Bede wdzieczna za info.
dorota414
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2010, 12:41

Re: jak odnowic parkiet

Post autor: dorota414 »

Witam.

w zalezności co parkieciarz musi zrobić. Za pełną obróbkę parkietu firma liczy 45 zł/m2.

Sprawdz i zadzwon : www.podlogiswiata.pl
81/751-94-34
sweetpepper
Posty: 6
Rejestracja: 06 mar 2010, 10:30

Re: jak odnowic parkiet

Post autor: sweetpepper »

OK, dzieki :)
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: jak odnowic parkiet

Post autor: Czesław »

sweetpepper pisze:Witam,
szykuje sie do odnowienia parkietu (blok z 1956r) parkiet jest debowy i gruby, wiec spokojnie mozna go cyklinowac. W niektorych miejscach jest obruszany (czym go podkleic, juz to robilam na samym srodku, po prostu wycielam 1 plytke) w tym miejscu sie trzyma, ale "puszcza" w innych. Czego uzyc do zaszpachlowania szczelin ? No i glowna sprawa jakiego lakieru uzyc. Kiedy sie wprowadzalismy to go cyklinowalismy (maz to robil sam) a zeby sie jak najszybciej wprowadzic - polakierowalismy zwyklym lakierem olejnym. Jednak po 20 latach jest juz mocno sfatygowany, szczegolnie w miejscach komunikacyjnych. W przedpokoju kiedys zrobilismy "szybka" renowacje nakladajac jakis wodny lakier, bo tak nam polecono, ze nie toksyczny, ale jest chyba gorszy od lakieru olejnego. Prosze cos doradzic.
Pragne dodac, ze czytalam stronke z lepiszczem smolowym i wlos mi sie zjezyl.
Pozdrawiam,
Sweetpepper

No właśnie. Już pisałem na ten temat dość ostro. Proszę wiec o zadanie pytania gazecie Murator, lub panu Waliłko. Oni zajmują się makijażem trupów. Z jednej strony mówimy o ekologii o wodnych lakierach, ale nie potrafi Pan podjąć decyzji o wymianie parkietu z trucizną. Taka jest moja odpowiedź? Proszę wymienić parkiet, wyfrezować smołę z podłoża i wylać masę. Proszę nie podcierać dupy szkłem, bo się Pan skaleczy. Pisałem na tym forum, że będę dawał tylko techniczno-użytkowe prawidłowe informacje, wiec nie pocieszę Pana.


Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
Leito217
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2011, 19:33

Re: jak odnowic parkiet

Post autor: Leito217 »

Mam parkiet sosnowy ma z 10 lat. Od 2 lat demoluje go małe dziecko wiec jest po zagniatany i zrysowany. Mam pytanie czy można odnowić go bez cyklinowania tylko zmatowić go szlifierką oscylacyjną wy szpachlować i polakierować?
ODPOWIEDZ