Jakie kleje do parkietu dębowego

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z chemią do drewna, czyli rozmawiamy na tematy wszelkich klejów, lakierów, wylewek betonowych, podłoża itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
Jurek.G

Jakie kleje do parkietu dębowego

Post autor: Jurek.G »

Witam.
Jako początkujący parkieciarz mam pytanie jakich klejów koledzy używacie i dlaczego. Jakie mają cechy charakterystyczne dzięki czemu są najlepsze?
Pozdrawiam
Stefan g.

Re: Jakie kleje do parkietu dębowego

Post autor: Stefan g. »

P. Czesławie, od jak dawna marka Chimivera istnieje na rynku polskim i jak długo stosuje ten klej??
Gość

Re: Jakie kleje do parkietu dębowego

Post autor: Gość »

Wiem że różne produkty z konkurencyjnych firm czasem doskonale się sprawdzają w jednym zestawieniu.
Pytanie mam jak ma się to do gwarancji.
W przypadku teoretycznie np. zastosowanie wylewki slc kerakol a kleju bony a gruntu uzina jak rozstrzygnąć gwarancję przy utracie przyczepności do podkładu?
Ja trzymam się tego że stosuję jedną markę na dół (pod drewno) a drugą na górę, wyjątkiem są tu wypełniacze szczelin.
Pozdrawiam Łukasz
st

Re: Jakie kleje do parkietu dębowego

Post autor: st »

Witam! A co ciekawego powiecie na Ansercoll PUR 2K? Chodzi mi o klejenie (w miarę elastyczne) teaku na lekko drżącej podłodze na poddaszu, legary, deski podłogowe, na to 2x 12mm OSB na przekład, szlif i klej. Z ich opisu i z rozmowy z działem technologicznym wynika, że może być niezły a cenowo bije na głowę uznane marki. Nie patrzcie przez chwilę na to, że krajowy, jesli można - sprawdźcie opisy i pomóżcie. Szukam, jak dobrze ale i tanio zrobić podłogę.
solidnieeu
Posty: 42
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:31
Lokalizacja: warszawa - białystok
Kontakt:

Re: Jakie kleje do parkietu dębowego

Post autor: solidnieeu »

Ja nie ćwiczył bym ansera wiem że to produkt w nowszej technologii niż znane wszystkim 5-10-15-20 ale uraz pozostał.
W porównaniu do konkurencyjnych produktów niska jakość.
Za kilka złotych taniej materiał a ile może potem być problemów.
PS. Ile kosztuje za kg może da się podobnie kupić coś lepszego?
Ja polecam SLC i Bonę
daror
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2009, 20:32

Re: Jakie kleje do parkietu dębowego

Post autor: daror »

Witam
Mam zamiar położyć deski merbau lakierowane lamele 15*90*300-1200 oraz bambus 15*96*960 na płycie OSB .
Czy klej UZIN 92 będzie dobry czy tez może 95 MK oraz czy plyty OSB trzeba gruntować.
Jesli tak to co Pan poleca.
solidnieeu
Posty: 42
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:31
Lokalizacja: warszawa - białystok
Kontakt:

Re: Jakie kleje do parkietu dębowego

Post autor: solidnieeu »

Przyłączam się do opinii płytę należy zawsze przetrzeć przed klejeniem podłogi aby zwiększyć przyczepność.
Nie trzeba zdzierać dużej warstwy wystarczy trochę porysować aby zwiększyć przyczepność.
Do klejenia na płytę OSB polecam elastyczne kleje:

Np. Silanowy Bona R850
http://azparkiety.pl/3/kleje-do-parkietow.html

Wymieniony tutaj SIKA T-54 http://www.artbud.pl/SikaBond_T54_bezro ... -2379.html wg. parametrów też powinien się sprawdzić - nie wypowiem się na jego temat bo nie pracowałem tym produktem.

Pozdrawiam
daror
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2009, 20:32

Re: Jakie kleje do parkietu dębowego

Post autor: daror »

Dzięki za fachowa rade
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jakie kleje do parkietu dębowego

Post autor: Czesław »

Jurek.G pisze:Witam.
Jako początkujący parkieciarz mam pytanie jakich klejów koledzy używacie i dlaczego. Jakie mają cechy charakterystyczne dzięki czemu są najlepsze?
Pozdrawiam



Jestem w branży od 19 lat i wiem, że odpowiedź nie jest jednoznaczna. Po pierwsze nie należy ulegać magii znanej firmy. Ja korzystam z kilku marek wybierając z ich programu to, co najlepsze. Do parkietów egzotycznych czopowanych o dużych rozmiarach - klej elastyczny SIKA T-54 i T-52. Niezły jest UZIN MK 95, ale SIKA to mercedes i za takie same pieniądze. Do parkietów egzotycznych o niewielkich wymiarach używam kleju poliuretanowego P-28 włoskiej firmy Chimiver. Obecnie mam go w swej ofercie pod swoją nazwą "BORO" w bardzo dobrej cenie dla parkieciarzy po 10,50 netto. Zrobiłem na nim większość swoich realizacji obiektowych jest świetny- patrz moje obiekty na mojej stronie. http://www.parkiet-bortnowski.pl/parkieciarz.html Do klejenia klasycznych parkietów klej syntetyczny BONA Strong, UZIN MK-73, Murexin 555. Z klejów dyspersyjnych nic nie będę polecał, gdyż "freszmenom" najłatwiej zrobić błąd w kontakcie z takimi klejami. Jak widzisz nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Różne kleje i różna jakość. Nie polecam klejów znanej firmy Mapei. Jest ona znana z chemii do kamienia, ale chemię do parkietów robi od niedawna (może 10 lat). Ma jednak ten klej nieco niższą cenę od konkurentów i dlatego rzemieślnicy korzystają z niej. Podobnie tak jak mało ludzi kojarzy UZIN-a z chemią do kamienia, a przecież również ją ma w ofercie. Nie jest jednak w kamieniu tak dobra jak Mapei. Zapraszam na któreś z moich szkoleń. Robię ich dość sporo. Pogłębianie wiedzy proponuję również z naszego dwumiesięcznika PARKIECIARZ.eu . Życzę powodzenia. Jak masz problem to dzwoń 0-695 05 05 00 i do moich pracowników, którzy kuż siedzą w tych tematach kilka lat.

Czesław Bortnowski
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jakie kleje do parkietu dębowego

Post autor: Czesław »

Stefan g. pisze:P. Czesławie, od jak dawna marka Chimivera istnieje na rynku polskim i jak długo stosuje ten klej??




Marka ta jest na rynku Polskim od połowy lat 90-tych. Nadal jest bardzo popularna, chociaż wyroby te są sprzedawane pod innymi nazwami hanlowymi. Bardzo popularna Marka Maximus firmy profi Parkiet posługuje się wlaśnie tą marką. Ja również kupuję chemię od tej firmy, ale pod swoją nazwą handlową. Zawsze na opakowaniu jest małymi literami zapisane kto jest producentem. Z tego co wiem Profi Parkiet również ma taką adnotację ma swych produktach maximus.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jakie kleje do parkietu dębowego

Post autor: Czesław »

Gość pisze:Wiem że różne produkty z konkurencyjnych firm czasem doskonale się sprawdzają w jednym zestawieniu.
Pytanie mam jak ma się to do gwarancji.
W przypadku teoretycznie np. zastosowanie wylewki slc kerakol a kleju bony a gruntu uzina jak rozstrzygnąć gwarancję przy utracie przyczepności do podkładu?
Ja trzymam się tego że stosuję jedną markę na dół (pod drewno) a drugą na górę, wyjątkiem są tu wypełniacze szczelin.
Pozdrawiam Łukasz



I bardzo dobrze. Trzeba być mocno zaawansowanym wykonawcą, chcąc „mieszać” produkty różnych producentów. Jednakowoż masa może być inna od gruntu i kleju, ale te ostatnie powinny być jednej firmy. Podobnie z lakierami. Szpachlówka może być różna, ale lakier podkładowy i nawierzchniowy zawsze jednej firmy. Inaczej gwarancja spoczywa tylko na wykonawcy.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jakie kleje do parkietu dębowego

Post autor: Czesław »

daror pisze:Witam
Mam zamiar położyć deski merbau lakierowane lamele 15*90*300-1200 oraz bambus 15*96*960 na płycie OSB .
Czy klej UZIN 92 będzie dobry czy tez może 95 MK oraz czy plyty OSB trzeba gruntować.
Jesli tak to co Pan poleca.



Płyty nie wymagają gruntowania, ale przeszlifowania. Na wierzchu jest warstwa wosku, który skutecznie ogranicza adhezję kleju.
Lepszy w takiej sytuacji jest klej UZIN MK-95, chociaż ja wielokrotnie już wypowiadałem się na ten temat nawet w artykułach w fachowej prasie. Do takich parkietów stosuję TYLKO klej SIKA T-54. Zachecam

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
Jareko0
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2016, 16:22

Re: Jakie kleje do parkietu dębowego

Post autor: Jareko0 »

Wygodny w stosowaniu klej do parkietu i przede wszystkim spełniający swoją rolę to http://podlogi24.net/sika-klej-parkieci ... _3722.html . Można powiedzieć, że to ulubiony klej parkieciarzy w moim rejonie. Nadaje się też doskonale do ogrzewania podłogowego, wszystko ładnie się trzyma.
marcinkordek45
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:40

Re: Jakie kleje do parkietu dębowego

Post autor: marcinkordek45 »

Panie Jarku, potwierdzam wszytko w 100 %, od wielu lat pracuję na kleju Bona R848T i jest rewelacyjny. Zawsze zamawiam z http://www.podlogi24.net/bona-bona-r848 ... _5970.html
rom221
Posty: 1
Rejestracja: 04 lip 2017, 10:53

Re: Jakie kleje do parkietu dębowego

Post autor: rom221 »

Do parkietu dębowego również mogę polecić klej Bona R848T bo jest naprawdę bardzo dobry i wygodny przy pracy bo dobrze się nakłada a przy tym się nie rozpływa. W końcu to klej nowej generacji dzięki zastosowanym składnikom jest bardzo trwały. Nadaje się nawet pod ogrzewanie podłogowe.
Można go łatwo zamówić w sklepie internetowym http://podlogi24.net/bona-klej-parkieci ... _5970.html
Maksir
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2017, 08:59

Re: Jakie kleje do parkietu dębowego

Post autor: Maksir »

Moim zdaniem warto poczytać o kleju Uzin oraz k-2000.

_________________________
Bombki szklane
Majax
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2018, 12:32

Re: Jakie kleje do parkietu dębowego

Post autor: Majax »

Ja podobnie tak jak wyżej, do tego typu parkietu używam klejów Uzin. Jedna z lepszych firm na rynku. Polecam.

____________________________
Fototapety
ODPOWIEDZ