zalany parkiet

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
jurek

zalany parkiet

Post autor: jurek »

zostały zalane podłogi z parkietu bukowego na lepiku (30 lat) parkiet się wybrzuszył i trzeba go zerwać mam pytanie? co z lepikim czy i jak go usunąć (chcę położyć panele) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: zalany parkiet

Post autor: Czesław »

jurek pisze:zostały zalane podłogi z parkietu bukowego na lepiku (30 lat) parkiet się wybrzuszył i trzeba go zerwać mam pytanie? co z lepikim czy i jak go usunąć (chcę położyć panele) pozdrawiam



Oczywiście lepik truje !!! Napisałem już na ten temat wszystko w artykule "prawda o parkietach na lepiszczach smołowych" do gazety "Parkieciarz" (oto link http://www.parkiet-bortnowski.pl/frezowanie.html), proszę kliknąć myszką w tę trupią czaszkę. Taki smołowy klej musi być usunięty. Nie chciałbym prowadzić bezsensownego sporu, czy można go zalać masą samopoziomującą, czy można go przykryć folią. Moja wiedza na ten temat eliminuje wszystkie te możliwości i ze względu na zdrowie należy go usunąć mechanicznie. Należy wezwać ekipę, która dysponuje frezarką do betonów i zlecić jej usunięcie lepiszcza. Potem jednak całą powierzchnię należy wyrównać masą samopoziomującą. Wszelki prace inne niczego nie zmienią i nadal będzie to bomba zegarowa. Dziwię się ludziom, którzy wydają na sanatoria i na leczenie duże pieniądze, a na przyczynę ich schorzeń nie chcą wydać nic myśląc, że to przesada. Miałem już takie zapytanie wcześniej i naciski, że przecież foli zrobi swoje i dlatego jeszcze raz powtarzam, proszę wobec tej wiedzy nie bagatelizować sprawy. Nawet zapach w domu po wyfrezowaniu takiego kleju diametralnie się zmieni.

Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ