Wyrzynarka do desek dębowych....

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z różnego rodzaju maszynami czyli: cykliniarki, szlifierki, polerki itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
tomula26
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2010, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Wyrzynarka do desek dębowych....

Post autor: tomula26 »

Witam wyczytałem wcześniej w tym forum ze polecał pan wycinanie łuków, fal w desce (przy łączeniu do terakoty) za pomocą wyrzynarki...ja robię to za pomocą pilarki i diaxa, ale chciałbym sobie ułatwić zadanie i używać wyrzynarki. Jaka była by odpowiednia wyrzynarka np. do desek dębowych o grubosci 2,2?? Moża Makita 4351CT lub coś z festoola, hitachi? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam
adiosse
Posty: 9
Rejestracja: 07 paź 2010, 23:04

Re: Wyrzynarka do desek dębowych....

Post autor: adiosse »

BOSCH GST 150 CE Professional naprawde fajnie lezy w rece przyjemnie sie pracuje a cena jest porownywalna bosh ma troche wiecej mocy bo 780W a makita bodajrze ok 700, skok taki sam 26mm, max ciecie w drewnie: bosh 150 mm, makita niestety nie wiem :)
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Wyrzynarka do desek dębowych....

Post autor: Czesław »

tomula26 pisze:Witam wyczytałem wcześniej w tym forum ze polecał pan wycinanie łuków, fal w desce (przy łączeniu do terakoty) za pomocą wyrzynarki...ja robię to za pomocą pilarki i diaxa, ale chciałbym sobie ułatwić zadanie i używać wyrzynarki. Jaka była by odpowiednia wyrzynarka np. do desek dębowych o grubosci 2,2?? Moża Makita 4351CT lub coś z festoola, hitachi? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

Właściwie wyrzynarka może być najprostsza. Ważne aby miała możliwość wyłaczyć posuw do zera i wazne jest aby stosować piłki z drobnym zębem i wstecznym katem natarcia. Wtedy gdy deski będą już polakierowane nie będą się strzępiły. Osobiście w naszej firmie stosujemy tylko narzędzia Festool.
ODPOWIEDZ