Czy można położyć parkiet na płytki PCV

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
WojtekM
Posty: 1
Rejestracja: 04 lis 2010, 18:56

Czy można położyć parkiet na płytki PCV

Post autor: WojtekM »

Mam parkiet dębowy typu finish i chcę go położyć na płytki PCV. Podłoga ma powierzchnię
20 m2, jest równa. Między płytkami są puste fugi o szerokości ok. 2-3 mm.
Czy na takiej powierzchni po uprzednim jej zagruntowaniu mogę położyć parkiet (na kleju kauczukowym).
Czy konieczne jest zrywanie tych płytek i robienie wylewki. (W moim przypadku byłoby to bardzo problematyczne).
Za odpowiedź z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Czy można położyć parkiet na płytki PCV

Post autor: Czesław »

WojtekM pisze:Mam parkiet dębowy typu finish i chcę go położyć na płytki PCV. Podłoga ma powierzchnię
20 m2, jest równa. Między płytkami są puste fugi o szerokości ok. 2-3 mm.
Czy na takiej powierzchni po uprzednim jej zagruntowaniu mogę położyć parkiet (na kleju kauczukowym).
Czy konieczne jest zrywanie tych płytek i robienie wylewki. (W moim przypadku byłoby to bardzo problematyczne).
Za odpowiedź z góry dziękuję.

Jest to konieczne. Od tego zależy istnienie posadzki. Naprężenia w drewnie są innego rodzaju, niż w płytkach, a kleje do płytek nie przeniosą takich naprężeń. Przykro mi, ale nie ma innego rozwiązania

Podrawiam
Czesław Bortnowski
marga25
Posty: 7
Rejestracja: 23 lis 2010, 17:14

Re: Czy można położyć parkiet na płytki PCV

Post autor: marga25 »

płytki trzeba zdjąć, mojej teściowej, kiedy nie przypilnowała parkieciarza, położono na płytki po niedługim czasie wszystko odeszło razem z płytkami.
nie zawsze trzeba robić wylewkę po zdjęciu płytek
ODPOWIEDZ