Dlh Duo Merbau a ogrzewanie podłogowe

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
edzia

Dlh Duo Merbau a ogrzewanie podłogowe

Post autor: edzia »

Witam Panie Czesławie!
moje pytanie dotyczy wyboru rodzaju podłogi, do tej pory zdecydowana byłam na deskę trójwarstwową, ostatnio zainteresowal mnie produkt Dlh- deska dwuwarstwowa Duo Merbau - byłabym wdzięczna za Pana opinię w tym zakresie. Ogrzewanie podłogowe wodne oczywiście.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Dlh Duo Merbau a ogrzewanie podłogowe

Post autor: Czesław »

edzia pisze:Witam Panie Czesławie!
moje pytanie dotyczy wyboru rodzaju podłogi, do tej pory zdecydowana byłam na deskę trójwarstwową, ostatnio zainteresowal mnie produkt Dlh- deska dwuwarstwowa Duo Merbau - byłabym wdzięczna za Pana opinię w tym zakresie. Ogrzewanie podłogowe wodne oczywiście.
pozdrawiam





Trójwarstwowa deska z dobrymi zamkami bezklejowymi jest bardziej wskazana, ale przy poprawnej metodyce układania nie powinno być żadnych problemów z deską dwuwarstwową z DLH

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
miśka09
Posty: 2
Rejestracja: 01 kwie 2010, 14:54

Re: Dlh Duo Merbau a ogrzewanie podłogowe

Post autor: miśka09 »

Witam Panie Czesławie?

Ja również jestem zainteresowana podłogą merbau, ale czytałam na róznych forach, że na ogrzewanie podłogowe najlepiej nadaje się deska lita, a nie warstwowa. Chciałam zapytać się o Pańską opinię.
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Dlh Duo Merbau a ogrzewanie podłogowe

Post autor: Czesław »

miśka09 pisze:Witam Panie Czesławie?

Ja również jestem zainteresowana podłogą merbau, ale czytałam na róznych forach, że na ogrzewanie podłogowe najlepiej nadaje się deska lita, a nie warstwowa. Chciałam zapytać się o Pańską opinię.

I takie mamy fora jak opinie na nich. Zawsze pisałem, że pewną rewolucją w podłogach drewnianych na ogrzewaniu jest zastosowanie desek warstwowych z mocnym zamkiem bezolejowym. Zawsze deska warstwowa będzie znacznie lepiej leżała na ogrzewaniu jak parkiet lity. Są jednak wyjątki i dotyczą powierzchni w łazienkach i tego typu pomieszczeniach> tam lity parkiet w jak najdrobniejszym elemencie (mały parkiet szer. Max 60 mm i parkiet przemysłowy o względnie krótkich lamelkach) i zawsze olejowany. Merbau nie należy do wariackiego materiału, ale jednak radzę trzymać się moich zaleceń, a nie luźnej wymianie poglądów przez niedouczonych ludzi. Ponadto zacząłem analizować ilu ludzi biorących udział w wymianie poglądów jest zatrudnionych przez zainteresowanych producentów? Ja również współpracuję z różnymi firmami, ale nie pozwolę na wiadomości dobre dla producenta a sprzeczne ze sztuką parkieciarką. Sam miałem już takie naciski.
ODPOWIEDZ