Problem z lakierem Majic

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z chemią do drewna, czyli rozmawiamy na tematy wszelkich klejów, lakierów, wylewek betonowych, podłoża itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
Stasiek_G

Problem z lakierem Majic

Post autor: Stasiek_G »

Witam
Zachęcony ciekawym przedstawieniem produktu kupiłem lakier Majic Gym Floor coating 356 oraz katalizator 8-0950.
Lakier chciałem połozyć na parkiet bukowy, stary, pokryty poprzednio Boną Traffic. Operacja przebiegła po remoncie kapitalnym mieszkania, około tydzień po pomalowaniu ścian i sufitów. Temperatura w pomieszczeniu była w granicach 18-20 stopni, wigotnosc powietrza w granicach 45 - 52%.
Rzemieślnicy po wycyklinowaniu połozyli warstwę lakieru Majic na goły parkiet, bez podkładu, bo takie informacje otrzymałem od dystrybutora. Po 24 godzinach zaczęły się problemy, lakier nie utwardził się. To samo było po 48 i 72 godzinach. Dystrybutor na moja prośbe sprawdził wtym samym czasie - wykonał próbki lakierowania - u siebie, lakierem z tej samej partii. U niego wszystko OK, u mnie lipa. Po 80 godzinach kazałem lakier zedrzeć i połozyć inny. Rzemieślnik zaproponował APU-2 z podkładem i żelem międzywarstwowym. Ten sechł szybko ale już przy drugiej warstwie zauważyłem na powierzchni efekt "skórki pomarańczy". Niestety trzecia warstwa lakieru nie poprawiła tego. Czy coś jest nie tak z moim parkietem ?
solidnieeu
Posty: 42
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:31
Lokalizacja: warszawa - białystok
Kontakt:

Re: Problem z lakierem Majic

Post autor: solidnieeu »

APU 2 często jest kłopotliwy. przy nieodpowiedniej wilgotności (za małej) lub zbyt dużej temperaturze nie zdąży się rozpłynąć i stąd skórka.
Czy wykonawcy dodali trzeci składnik do apu - opóźniacz schnięcia ? zwykle rozwiązuje takie kłopoty i czy przed ostatnią warstwą lakier był przecierany ?
Zawsze znajdzie się ktoś kto zrobi to samo taniej - a przez to najczęściej mniej dokładnie lub na gorszym materiale.
Dlatego szukanie oszczędności często jest bardzo drogie.
Lakiery, oleje, kleje parkiety - parkieciarzom zniżki
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Problem z lakierem Majic

Post autor: Czesław »

Stasiek_G pisze:Witam
Zachęcony ciekawym przedstawieniem produktu kupiłem lakier Majic Gym Floor coating 356 oraz katalizator 8-0950.
Lakier chciałem połozyć na parkiet bukowy, stary, pokryty poprzednio Boną Traffic. Operacja przebiegła po remoncie kapitalnym mieszkania, około tydzień po pomalowaniu ścian i sufitów. Temperatura w pomieszczeniu była w granicach 18-20 stopni, wigotnosc powietrza w granicach 45 - 52%.
Rzemieślnicy po wycyklinowaniu połozyli warstwę lakieru Majic na goły parkiet, bez podkładu, bo takie informacje otrzymałem od dystrybutora. Po 24 godzinach zaczęły się problemy, lakier nie utwardził się. To samo było po 48 i 72 godzinach. Dystrybutor na moja prośbe sprawdził wtym samym czasie - wykonał próbki lakierowania - u siebie, lakierem z tej samej partii. U niego wszystko OK, u mnie lipa. Po 80 godzinach kazałem lakier zedrzeć i połozyć inny. Rzemieślnik zaproponował APU-2 z podkładem i żelem międzywarstwowym. Ten sechł szybko ale już przy drugiej warstwie zauważyłem na powierzchni efekt "skórki pomarańczy". Niestety trzecia warstwa lakieru nie poprawiła tego. Czy coś jest nie tak z moim parkietem ?

Nie znam tego pierwszego lakieru. To jest chyba jakiś marketowy produkt. Co do błędów w lakierze APU 2. No cóż, przyczyn może być wiele. Łącznie z tym, że lakier był niewłaściwy (zdarza sie to nawet najlepszym producentom), lub błąd popełnili rzemieślnicy. Nie da sie tego stwierdzić bez ekspertryzy, dlatego trudno jest zając jakiekolwiek stanowisko.



Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
RobertZ
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2010, 18:52

Re: Problem z lakierem Majic

Post autor: RobertZ »

Mialem taki sam problem z lakierem majika. Zadzwonilem do importera i w odpowiedzi uslyszalem co może być nie tak, to jest inna nowoczesna chemia i inaczej się ją aplikuje parkieciarz polozył za grubo lakier. Co zrobiłem? Przeczytalem co bylo napisane na opakowaniu i wywalilem fachowca, po ok 5 dniach wszystko wyschło, i sam położyłem 2 i 3 warstwę. Czas schnięcia 2 jak i 3 warstwy to ok 10 godzin. W następnym roku w lipcu mija 8 rok od kiedy malowalem ten parkiet i jestem bardzo zadowolony i moge go spokojnie polecic gdyż 3 lata temu malowałem dobudówkę DROGĄ! Boną która już teraz się wyciera.
mauy86
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2010, 15:34

Re: Problem z lakierem Majic

Post autor: mauy86 »

co do APU-2 - problem ten często występuje z tym lakierem- sposobem jakim poradziliśmy sobie z tym problemem jest kładzenie mniej lakieru niż zaleca producent, a więcej warstw (3-4). lakier wtedy rozkłada się bardzo ładnie. bardzo ważne jest też używanie odpowiedniego wałka z bardzo krótkim włosiem. Gdy lakieru położy się zbyt dużo to nawet dodanie 3 składnika (opóźniacza) nie pomaga...
ODPOWIEDZ