fertig deska jesion koniak

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
mariusz4115
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2010, 23:56

fertig deska jesion koniak

Post autor: mariusz4115 »

Witam Panie Czesławie. Właśnie zakupiłem fertig deske jesion koniak firmy jawor i zamierzam ją położyć na posadzce betonowej. Budynek został oddany do użytku rok temu. czy mógłby Pan mi doradzić jakiej chemi najlepiej użyć do tego typu deski?? Jaki klej i jaki grunt by mi Pan polecał??? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: fertig deska jesion koniak

Post autor: Czesław »

mariusz4115 pisze:Witam Panie Czesławie. Właśnie zakupiłem fertig deske jesion koniak firmy jawor i zamierzam ją położyć na posadzce betonowej. Budynek został oddany do użytku rok temu. czy mógłby Pan mi doradzić jakiej chemi najlepiej użyć do tego typu deski?? Jaki klej i jaki grunt by mi Pan polecał??? Pozdrawiam


Zawsze w takich przypadkach jestem zwolennikiem poliuretanu, jednak w tym przypadku nie jest to bezwzględnie konieczne i dlatego można zastosować klej syntetyczny (Murexin 333, UZIN MK 73, lub MK 77, Bona Strong) marka obojętna. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że kleje syntetyczne są słabsze od poliuretanu, a w przypadku stosowania poliuretanu należy chronić deskę przez zabrudzeniem klejem. Po wyschnięciu nie można go niczym zczyścić. Koszt klejów jest również zróżnicowany, wiec proszę popatrzeć na ceny u sprzedawcy.
ODPOWIEDZ