Cyklinowanie - ocena rezultatów pracy fachowca

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
Wojt
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:44

Cyklinowanie - ocena rezultatów pracy fachowca

Post autor: Wojt »

Witam,
Nie wiem czy mój temat kwalifikuje się bardziej tutaj czy do działu "Podłogi drewniane", więc... zacznę tutaj.
Niedawno temu poszukiwałem cykliniarza/parkieciarza w celu wykonania renowacji starej podłogi (wykonanej z klepki dębowej), która... w mojej ocenie była w stanie dość dobrym. Znalazłem fachowca, który prowadzi firmę i swój punkt handlowy w Warszawie na Bartyckiej. Nie chcę zdradzać co to za firma, aby nie rzutowało to w żaden sposób na ocenę efektów końcowych,... z których zadowolony nie jestem.
Niestety za całą usługę zapłaciłem (dysponuję fakturą), nie mniej fachowiec uważa, że usługa została wykonana zgodnie z najlepszą sztuką parkieciarską i mojej reklamacji nie uznaje.

Ja zaś uważam, że cała podłoga nadaje się do ponownego cyklinowania i ponownego lakierowania. Pomijając kompletne niedbalstwo przy krawędziach, na połaciach widoczne są wyraźne przebarwienia po starym lakierze. Jestem głęboko przekonany, że co prawda idealnie być nie może (np. podłoga jest stara i zniszczona nieco od wilgoci przy drzwiach balkonowych), to jednak większość przebarwień, także tych na "połaciach", po prawidłowym wykonaniu cyklinowania by zniknęła. Do tego ubytki zostały wypełnione bardzo niedbale i nierówno, co wygląda bardzo brzydko. Wszelkie drobne otwory... zostały pozostawione bez żadnego wypełnienia i zamaskowania. Innymi słowy - nie dość, że efekt słaby, to jeszcze praca nie dokończona.

Czy może ktoś mi pomóc, ocenić efekt końcowy prac (zdjęcia do pobrania poniżej) i wypowiedzieć swoją opinię - czy faktycznie lepiej się nie dało, czy jednak "fachowiec" się nie postarał? Nie wiem co z tym zrobić...

https://docs.google.com/open?id=0Bwja0s ... UTlVTGhhdw
https://docs.google.com/open?id=0Bwja0s ... ZnZfS05YQQ
(po wejściu na jeden z tych linków należy wybrać opcję "POBIERZ" i zapisać plik PDF na dysku - w przeciwnym razie wyświetli się podgląd o niskiej jakości zdjęć)

Zadaniem fachowca było wycyklinowanie podłogi, uzupełnienie ubytków, no i naturalnie polerowanie i lakierowanie oraz nowe olistwowanie. Kluczowymi ubytkami (pomijając okolice ościeżnic drzwiowych i kilka nadniszczonych przy krawędziach klepek) były:
1) Uzupełnienie progu w jednym z wejść (finalnie uzupełniane zachowanymi dwiema starymi klepkami).
2) Wycięcie w klepkach "progu" i jego wstawienie w miejscu, gdzie kiedyś były drzwi i kawałek ściany (drzwi zostały usunięte, a kawałek ściany wyburzony). Fachowiec uznał, że "wyciąć starych klepek na równo i wstawić progu się nie da" - stwierdził, że uzupełni brak dociętą deską dębową). Efekt... do zobaczenia na zdjęciach.
3) Uzupełnienie/ docięcie przy pionie CO w jednym z pokoi.

Dla jasności - na sporych fragmentach podłoga wyszła super, więc aż trudno mi uwierzyć, że żółte przebarwienia nie są efektem niedbalstwa fachowca, że krawędzi nie dało się zrobić lepiej, że nie dało się wypełnić ładnie wszystkich otworów (kawałkami klepki dębowej lub szpachlą) oraz zrobić wszystkiego równo.

Pozdrawiam,
Wojciech
walter54
Posty: 14
Rejestracja: 02 kwie 2010, 16:56

Re: Cyklinowanie - ocena rezultatów pracy fachowca

Post autor: walter54 »

Witam

W mojej ocenie ta robota jest śmiechu warta i wstyd by było za takie coś brać pieniądze. Owszem na starej jodełce czasem są jakieś małe niedociągnięcia, ale to jest parodia. Ekipa chyba krawędziówki nie miała , albo im się nie chciało bo jawnie jest tam nie doszlifowany stary lakier. Szpachlowanie masakra nierówno i niestarannie, szpachel nie doszlifowany. Listwy też jakoś niezbyt, ogólnie straszne fleje musiały to robić. Taka moja ocena. A tak z ciekawości, można wiedzieć ile sobie policzyli za taką usługę w stolycy?:)
Wojt
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:44

Re: Cyklinowanie - ocena rezultatów pracy fachowca

Post autor: Wojt »

walter54 pisze:Ekipa chyba krawędziówki nie miała , albo im się nie chciało bo jawnie jest tam nie doszlifowany stary lakier.
[...]
A tak z ciekawości, można wiedzieć ile sobie policzyli za taką usługę w stolycy?:)
Co do szlifowania przy krawędziach, to stawiałbym na tą drugą opcję, bo jak zaprosiłem ponownie fachowca i dyskutowałem z nim o jakości jego usługi i moim rozczarowaniu, to jak poruszyłem temat krawędzi, natychmiast otrzymałem odpowiedź, że nawet dwiema różnymi szlifierkami poprawiał krawędzie, "ale lepiej się nie dało" :(

Co do kosztu - mogę go zdradzić, ale ile by to nie było, zakładając że ze mną jest jeszcze dobrze i ja mam rację, a nie mój "fachowiec", to muszę ponieść te koszty po raz drugi. Mój fachowiec stwierdził, że może "spróbować" poprawić jeszcze krawędzie, ale za te plamy na środku nie chce się zabierać i uważa, że nikt mi lepiej nie zrobi, a on zrobił wszystko zgodnie z najlepszą sztuką parkieciarską. Zapłaciłem 1800zł (usługa i materiały), a został mi zaproponowany zwrot 300zł (i chyba tylko dlatego, że podziękowałem za poprawianie krawędzi z uwagi na rozbieżność stanowisk co do zakresu niezbędnych "poprawek").
walter54
Posty: 14
Rejestracja: 02 kwie 2010, 16:56

Re: Cyklinowanie - ocena rezultatów pracy fachowca

Post autor: walter54 »

Nie chcę zbytnio się tu wymądrzać żeby to źle nie wyglądało, ale wydaje mi się że naprawdę ta praca została wykonana bardzo pobieżnie i niechlujnie. Zgadzam się że od wody i brudu mogą zostać przebarwienia, ale na zdjęciach ewidentnie jest to niedoszlifowany stary lakier. Nie wiem czy jest w stanie poprawić boki tak żeby nie było śladu łączeń z resztą płaszczyzny chyba że wylakieruje całą podłogę. Chyba lepiej by było szlifować całość od nowa. No i te wstawki.... masakra:(
ODPOWIEDZ