odpryskiwanie, matowienie się lakieru...

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
Kadaf
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:48

odpryskiwanie, matowienie się lakieru...

Post autor: Kadaf »

Witam. Bardzo proszę o pomoc.Od roku czasu mam położoną w domu podłogę merbau - deska gotowa,lakierowana, grubości 15mm. Drewno od samegopoczątku mocno się rysowało i powstawały różnego rodzaju wgniecenia. Ponieważ mam dzieci nie zwracałem na to zbytniej uiwagi. Po około 9miesiącach od ułożenia podłogi lakier zaczął się matowić, odbarwiać i łuszczyć. Producent odrzuca reklamację z tytułu niezgodności z umową (słaba jakość produktu - tj nieodpowiednia twardość deski i zły zbyt miękki lakier) mówiąć że matowienie lakieru i odbarwienia powstały w skutek użytkowania podłogi i nanoszenia na nią piasku z obuwia..Czy jest to możliwe czy jednak lakier był nieodpowiedni. Ponieważ mam zamiar wybrać się do sądu - proszę również udzielić mi informacji jaka ekspertyza musiałaby być przeprowadzona i jaki jest koszt jej wykonania,
Załączniki
DSC_5124.JPG
DSC_5124.JPG (224.08 KiB) Przejrzano 16070 razy
DSC_5123.JPG
DSC_5123.JPG (141.87 KiB) Przejrzano 16070 razy
DSC_5117.JPG
DSC_5117.JPG (199.71 KiB) Przejrzano 16069 razy
Kadaf
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2011, 15:48

Re: odpryskiwanie, matowienie się lakieru...

Post autor: Kadaf »

oczywiście jest tego więcej - szczególnie widozne przy bocznym padaniu światła... Deski firmy Ipowood gat 1 klasa bodajże A..
Pzdr
Załączniki
DSC_5125.JPG
DSC_5125.JPG (182.57 KiB) Przejrzano 16070 razy
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: odpryskiwanie, matowienie się lakieru...

Post autor: Czesław »

Kadaf pisze:Witam. Bardzo proszę o pomoc.Od roku czasu mam położoną w domu podłogę merbau - deska gotowa,lakierowana, grubości 15mm. Drewno od samegopoczątku mocno się rysowało i powstawały różnego rodzaju wgniecenia. Ponieważ mam dzieci nie zwracałem na to zbytniej uiwagi. Po około 9miesiącach od ułożenia podłogi lakier zaczął się matowić, odbarwiać i łuszczyć. Producent odrzuca reklamację z tytułu niezgodności z umową (słaba jakość produktu - tj nieodpowiednia twardość deski i zły zbyt miękki lakier) mówiąć że matowienie lakieru i odbarwienia powstały w skutek użytkowania podłogi i nanoszenia na nią piasku z obuwia..Czy jest to możliwe czy jednak lakier był nieodpowiedni. Ponieważ mam zamiar wybrać się do sądu - proszę również udzielić mi informacji jaka ekspertyza musiałaby być przeprowadzona i jaki jest koszt jej wykonania,

Typowe. Bambusy, merbau, palisander teaki, itp. Produkty z lakierami tego typu są bardzo nietrwałe. Pisałem o tym już często na forum, ale może czas stworzyć jakiś artykuł, szerzej traktujący temat. Przestrzegam kolejny raz przed zakupami gotowo polakierowanych chińskich, malezyjskich i indonezyjskich parkietach. To są lakiery starych generacji i mają bardzo słabą adhezję do drewna. Stąd odspajają się, rysują i powstają zabielenia i łuszczą się. Teraz temat jest trudny, bo trzeba udowodnić, że lakier jest kiepski, a importer zawsze będzie się bronił. Dochodzi do tego, że jedna z sieci budowlanych zakupiła ponad 50 tys. m2 podłogi z takimi i innymi wadami ukrytymi. Przysłali do mnie abym ocenił jakość produktu, bo sami mają wątpliwość, czy to nie przegięcie. Nie widać wad w opakowaniach, ale bardzo szybko skutkują wadami podczas eksploatacji. W ocenianej paczce znalazło się aż 5 istotnych wad produktu. Na tyle istotnych, że w handlu nie mogłyby być przeoczone. Na dzień dzisiejszy pozostaje zlecenie biegłemu i podanie do sadu importera, lub sklep, lub parkieciarza, który sprzedał produkt.


Podrawiam
Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ