Łączenie paneli drewnianych z gresem

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
sss
Posty: 24
Rejestracja: 15 cze 2008, 18:54

Łączenie paneli drewnianych z gresem

Post autor: sss »

dzień dobry

czy można zgrabnie połączyć panele drewniane z gresami? słyszałam o korku. Czy pan poleca tą metodę? koszmarne listwy plastikowe czy aluminiowe nie wchodzą w rachubę. jak radzić sobie z różnicą poziomów? czy można podciągnąć tylko kawałek podłogi? np. na długości 1m do styku poziomów, jeśli to jest niewielka różnica wysokości?

dziekuję
Gość

Re: Łączenie paneli drewnianych z gresem

Post autor: Gość »

Mam ten sam problem, tylko że panele drewniane dochodzą do linii gresu prostopadle i nie mam jak przykleić ostatniego pasa, zastanawiam się czy nie przykleić po prostu ostatnich 30cm każdego dochodzącego do gresu panela, bez klejenia piór-wpustów i zobaczyć jak będzie to pracowało z korkiem przy zmianach wilgotności. Jak coś się stanie to trudno - wyjmę korek, odkleję krańce paneli drewnianych od podłoża żeby znowu "pływały" i połączenie zrobię tradycyjną listwą. Wiem że utracę gwarancję, podejmę jednak takie ryzyko dla uzyskania większej estetyki. Czy to jest możliwe do wykonania? (na codzień zajmuję się renowacją mebli, więc będę to robił raczej sam). Pozdrawiam serdecznie.
popek38
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2009, 15:03

Re: Łączenie paneli drewnianych z gresem

Post autor: popek38 »

Witam, mam podobny problem.
Właśnie będę się zabierał za układanie gresu w kuchni, natomiast w jadalni kładę panele laminowane na podkładach. Na łączeniu chcę dać korek, czy ktoś już zrealizował takie połączenie i może wypowiedzieć się na ile jest to trwałe i czy można takie rozwiązanie polecać ?
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Łączenie paneli drewnianych z gresem

Post autor: Czesław »

admin pisze:dzień dobry

czy można zgrabnie połączyć panele drewniane z gresami? słyszałam o korku. Czy pan poleca tą metodę? koszmarne listwy plastikowe czy aluminiowe nie wchodzą w rachubę. jak radzić sobie z różnicą poziomów? czy można podciągnąć tylko kawałek podłogi? np. na długości 1m do styku poziomów, jeśli to jest niewielka różnica wysokości?

dziekuję



W przypadku podłóg z paneli drewnianych można je przykleić, lub wykonać montaż kombinowany. Warunkiem montażu korka jest zamocowanie na stałe paneli do podkładu. Wtedy korek nie bedzie sie degradował. Przyklejając panele drewniane montujemy podłogę i jednocześnie korek. ontaż kombinowany polega na przyklejeniu ostatniego pasa stykajacego sie z kaflami. Robi się wtedy otwory w podkłądzie i w te otwory wciska sie klej elastyczny (koniecznie
elastyczny). Trudno to wyjaśnić. mozna pokazać na zdjeciach. Nie ma jednak możliwosci wykożystania korka na styku kafle - panele laminowane. po prostu tych ostatnich producenci nie dopuszczają do klejenia. Szkoda bo również
jest sposób, ale oczywiście w myśl kart gwarancyjnych następuje utrata gwarancji. Ewentualne zdjecia mogę przesłac drogą elektroniczną. proszę również o telefon to wyjaśnię temat dokładniej.
Czesław Bortnowski tel 0-695 05 05 00
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Łączenie paneli drewnianych z gresem

Post autor: Czesław »

Gość pisze:Mam ten sam problem, tylko że panele drewniane dochodzą do linii gresu prostopadle i nie mam jak przykleić ostatniego pasa, zastanawiam się czy nie przykleić po prostu ostatnich 30cm każdego dochodzącego do gresu panela, bez klejenia piór-wpustów i zobaczyć jak będzie to pracowało z korkiem przy zmianach wilgotności. Jak coś się stanie to trudno - wyjmę korek, odkleję krańce paneli drewnianych od podłoża żeby znowu "pływały" i połączenie zrobię tradycyjną listwą. Wiem że utracę gwarancję, podejmę jednak takie ryzyko dla uzyskania większej estetyki. Czy to jest możliwe do wykonania? (na codzień zajmuję się renowacją mebli, więc będę to robił raczej sam). Pozdrawiam serdecznie.




Jest to możliwe do wykonania, ale trzeba jasno zaznaczyć, że klej musi być wysoce elastyczny po zaschnięciu. Mam nadzieję, że się Panu uda. Trzymam kciuki. W razie pytań proszę na powyższy telefon zadzwonić.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
jupsik
Posty: 11
Rejestracja: 01 kwie 2011, 21:13

Re: Łączenie paneli drewnianych z gresem

Post autor: jupsik »

Witam a jesli bedzie to merbau da sie jakos zabarwic korek???? by to wygladalo jednolicie pozdrawiam
ODPOWIEDZ