Dobry lakier ?!?!?!??????

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z chemią do drewna, czyli rozmawiamy na tematy wszelkich klejów, lakierów, wylewek betonowych, podłoża itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
Wojtek_l
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2009, 10:09

Dobry lakier ?!?!?!??????

Post autor: Wojtek_l »

Witam
Mam od grudnia 2007 położoną podłogę z drewna egoztycznego na pow. ok. 60 m2
Jest to JADOBA - deski o grubości 18 mm, wszystko to zostało polakierowane lakierem DULUX DIAMONT 3 krotnie.
W ubiegłym roku pojawiły się dwa problemy
1. deski zaczęły się rozchodzić - wykonawca twierdzi, że w czasie kładzenia desek (na klej) było za zimno, a teraz pracuje ogrzewanie jest inna, wyższa temp. i dlatego deska ma prawo tak się zachowywać
2. lakier polecany przez producenta jako super wytrzymały, zalecany naparkiety do dyskotek, wygląda jakby leżał co najmniej lat 10-15, a nie 1 rok.
Każde najdelikatniejsze przesunięcie czegokolwiek powoduje rysę - nie ryskę RYSĘ !!!
Lakier jest miękki jak masło
Napisaliśmy reklamację do producenta, który jak przystało na dużą firmę nas "olał" (mam nadzieję że nikogo nie uraziłem tym zwrotem, ale inny tu nie pasuje), wcześniej będąc na oględzinach, kiwając głową ze zrozumieniem na końcu pisząc, że jest to wina wykonawcy - na nasze odwołanie nie raczył odpowiedzieć.
Wykonawca nie poczuwa się do błędu, ale dla mnie najważniejsze
1. jaki lakier jest najlepszy na rynku - i dlaczego - wodny czy "stary" śmierdzący
2. czy podłoga mogła się rozeschnąć 1, 2, a nawet 3 mm w niektórych miejscach
3. co można z taką podłogą zrobić
4 i najważniejsze czy istnieją jakieś instytucje, które w tego typu sytuacjach mogą pomagać zwykłym użytkownikom, rzecoznawcy, z jakiego rzędu kosztami należy się liczyć zapraszając do siebie rzeczoznawcę

pozdrawiam serdecznie
Wojciech
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Dobry lakier ?!?!?!??????

Post autor: Czesław »

Wojtek_l pisze:Witam
Mam od grudnia 2007 położoną podłogę z drewna egoztycznego na pow. ok. 60 m2
Jest to JADOBA - deski o grubości 18 mm, wszystko to zostało polakierowane lakierem DULUX DIAMONT 3 krotnie.
W ubiegłym roku pojawiły się dwa problemy
1. deski zaczęły się rozchodzić - wykonawca twierdzi, że w czasie kładzenia desek (na klej) było za zimno, a teraz pracuje ogrzewanie jest inna, wyższa temp. i dlatego deska ma prawo tak się zachowywać
2. lakier polecany przez producenta jako super wytrzymały, zalecany naparkiety do dyskotek, wygląda jakby leżał co najmniej lat 10-15, a nie 1 rok.
Każde najdelikatniejsze przesunięcie czegokolwiek powoduje rysę - nie ryskę RYSĘ !!!
Lakier jest miękki jak masło
Napisaliśmy reklamację do producenta, który jak przystało na dużą firmę nas "olał" (mam nadzieję że nikogo nie uraziłem tym zwrotem, ale inny tu nie pasuje), wcześniej będąc na oględzinach, kiwając głową ze zrozumieniem na końcu pisząc, że jest to wina wykonawcy - na nasze odwołanie nie raczył odpowiedzieć.
Wykonawca nie poczuwa się do błędu, ale dla mnie najważniejsze
1. jaki lakier jest najlepszy na rynku - i dlaczego - wodny czy "stary" śmierdzący
2. czy podłoga mogła się rozeschnąć 1, 2, a nawet 3 mm w niektórych miejscach
3. co można z taką podłogą zrobić
4 i najważniejsze czy istnieją jakieś instytucje, które w tego typu sytuacjach mogą pomagać zwykłym użytkownikom, rzecoznawcy, z jakiego rzędu kosztami należy się liczyć zapraszając do siebie rzeczoznawcę

pozdrawiam serdecznie
Wojciech


Klasyczny przykład problemu. Nie wiem, kto kupił drewno, bo jeśli wykonawca to on ponosi odpowiedzialność, jeśli jednak klient to po herbacie.
Lakier, który Pan zastosował nie jest mocnym lakierem. Śmiem powiedzieć, żę wykonawca pracujący na takim lakierze nigdy nie będzie profesjonalistą. Lakiery nie nadają się do dyskotek, tam podłogi się olejuje olejami. Lakier również powinien kupić wykonawca, Wedy on za to odpowiada. Jeśli wykonawca nie protestował co do lakieru, co do złych warunków na budowie, to taka też jego marna jakość. Nie umiem ocenic winy zaocznie. Jestem rzeczoznawcą i biegłym sadowym, ale na ocenę jakości posadzki muszę mić zlecenie. Jak obejrze przedmiot sporu to mogę również powiedzieć co należy zrobić by naprawić podłogę. Proszę w tej sprawie zadzwonić do mnie 0-695 05 05 00.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ