Sklejanie deski podłogowej

W dziale tym zapraszamy do dyskusji na tematy związane z podłogami drewnianymi, parkietami itd
Regulamin forum
W dziale tym proszę nie dodawać wątków, które nie dotyczą tematu działu. Aby przyłączyć się do dyskusji należy zarejestrować konto i/lub się zalogować
pado
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2011, 12:31

Sklejanie deski podłogowej

Post autor: pado »

mam pytanie, czy deski podłogowe (dokładnie chodzi o dąb Kährs woodloc) można sklejać ze sobą - nie chodzi mi o klejenie do podłoża, ale sklejanie ze sobą desek...
chciałbym też zwiększyć stabilność takiej podłogi (żeby się nie uginała, nie skrzypiała)... producent w instrukcji wspomina o takim klejeniu w określonych przypadkach -wymiana jednej deski, kiedy nie można rozebrać podłogi, trudno dostępne miejsca itp- ale czy można skleić tak całą podłogę?
Załączniki
kahrs.JPG
kahrs.JPG (5.94 KiB) Przejrzano 15246 razy
Awatar użytkownika
Czesław
Posty: 261
Rejestracja: 19 lip 2010, 06:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Sklejanie deski podłogowej

Post autor: Czesław »

pado pisze:mam pytanie, czy deski podłogowe (dokładnie chodzi o dąb Kährs woodloc) można sklejać ze sobą - nie chodzi mi o klejenie do podłoża, ale sklejanie ze sobą desek...
chciałbym też zwiększyć stabilność takiej podłogi (żeby się nie uginała, nie skrzypiała)... producent w instrukcji wspomina o takim klejeniu w określonych przypadkach -wymiana jednej deski, kiedy nie można rozebrać podłogi, trudno dostępne miejsca itp- ale czy można skleić tak całą podłogę?

Nie można sklejkać w całości. Można przyklejać do podkładów. Najlepiej uzyć klejów jednoskładnikowych polimerowych MS, lub klejów poliuretanowych. Podłoga znacznie zesztywnieje i nie będzie skrzypieć.

Pozdrawiam
Czesław Bortnowski
ODPOWIEDZ