SYS-PowerStation

Podłoga przyklejona czy pływająca?

Podłogi drewniane przy prawidłowej pielęgnacji potrafią służyć przez dekady. Jednak nie będzie to możliwe bez odpowiedniego montażu, pozwalającego uniknąć późniejszych problemów. Dlatego musimy zdecydować, jaki sposób montażu będzie najpełniej odpowiadał naszym potrzebom.

 

Nowo nabytą podłogę można zamontować na dwa sposoby. Nasza podłoga może zostać ułożona w postaci tzw. podłogi pływającej, lub przyklejona do podłoża. Każdy z systemów posiada określone zalety, które warto rozważyć przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Podłoga pływająca

Montaż podłogi pływającej jest szybszy, ponieważ nie wymaga zastosowania kleju. Podłoga jest gotowa do użytkowania w zasadzie bezpośrednio po montażu, ponieważ nie musimy oczekiwać na związanie kleju, co trwa zwykle około 48h.

– Czasem jest tak, że podłoga może się nam znudzić lub w wyniku wyjątkowo intensywnego użytkowania zniszczyć. Wówczas w przypadku podłogi pływającej możemy ją łatwo zdemontować, lub nawet ułożyć w innym miejscu – tłumaczy Katarzyna Wątor z Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe

Minusem, w zastosowaniu podłogi pływającej, jest fakt, że może ona wydawać odgłosy stukania przy chodzeniu. Można jednak tego uniknąć jeśli ułoży się podłogę wykonaną z bambusa skręcanego, która jest bardzo ciężka i tym samym przylega do podłoża. To jedyna tego typu podłoga, która nie wydaje odgłosów.

– Podłogi pływającej nie należy także montować na systemie ogrzewania podłogowego, ponieważ nie jest przyklejona i nie przewodzi dobrze ciepła – tłumaczy specjalistka Kopp- Podłogi Naturalnie Doskonałe

W sklepie pamiętajmy, że jako podłogę pływającą można zamontować jedynie podłogi wielowarstwowe oraz podłogi wykonane z bambusa w systemie łączenia KLIK-SYSTEM.

Podłoga przyklejana do podłoża

Montaż podłogi klejonej jest bardziej pracochłonny, ale daje nam większe możliwości. W ten sposób możemy zamontować każdy rodzaj podłogi. Ponadto podłoga klejona nie wydaje żadnych odgłosów, gdy po niej chodzimy.

Podłoga klejona jest bardziej trwała i dłużej wytrzyma intensywne użytkowanie. Co więcej można ją bezproblemowo cyklinować, dzięki czemu nawet mocno zniszczoną podłogę można poddać renowacji – mówi Katarzyna Wątor

Tylko w taki sposób można montować podłogę na systemie ogrzewania podłogowego. Co więcej dobrej jakości klej częściowo przejmuje pracę drewna – w okresie grzewczym drewno zsycha się zaś w letnim pęcznieje w mniejszym stopniu, niż gdyby nie było przyklejone.

– Ostateczną decyzje odnośnie sposobu montażu warto podjąć w oparciu o nasze plany związane z danym lokalem. Jeśli jest to mieszkanie, w którym nie mamy zamiaru spędzić dużej ilości czasu, bądź podłogę będziemy regularnie wymieniać, warto zdecydować się na montaż w systemie pływającym. 

Czy warto korzystać z pomocy specjalistów?

Faktem jest, że montaż podłogi nie jest czynnością najłatwiejszą. Aby mieć pewność prawidłowego montażu najlepiej zdecydować się na profesjonalną ekipę montażową. Tylko specjalista jest w stanie sprawdzić podłoże, jego wilgotność, równość i twardość, a także przeprowadzić badanie wilgotności desek podłogowych, przy pomocy specjalistycznego sprzętu.

Drewniana podłoga jest piękną ozdobą każdego wnętrza. Drewno jest nie tylko stylowe ale i wytrzymałe i może nam służyć przez długie lata. Warunkiem jest jednak prawidłowy montaż. Pamiętajmy, że podłoga stanowi bazę całego wnętrza, meble i wyposażenie wymieniamy wielokrotnie częściej niż podłogę, która zazwyczaj pozostaje z nami na zawsze. Nie warto zatem oszczędzać ani na deskach podłogowych ani tym bardziej na ich prawidłowym montażu.

www.podlogi-kopp.pl

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress and MasterTemplate