Taras Widokowy i Lounge Bar w Hotelu Sheraton Grand Krakow

Od ponad tysiąca lat miasto Kraków jest niezmiennie jedną z najważniejszych metropolii naszego kraju. Jako niegdysiejsza stolica, miasto koronacyjne i nekropolia polskich królów na stałe wpisał się w historię. Także dzisiaj, stanowiąc siedzibę wielu ważnych instytucji państwowych oraz prywatnych, Kraków stanowi jedno z kluczowych miejsc na gospodarczej i turystycznej mapie Polski. Bogata historia tego miasta, piękno zabytków i przyrody przyciąga rzesze turystów. To wymaga zapewnienia gościom odpowiedniej infrastruktury noclegowej i gastronomicznej.

Spośród bogatej oferty hotelarskiej, jaką zapewnia turystom Kraków, niewątpliwie wyróżnia się pięciogwiazdkowy Sheraton Grand Krakow, położony nad brzegiem Wisły, u stóp Zamku Królewskiego na Wawelu, przy ulicy Powiśle 7. Hotel kieruje swoją ofertę zarówno do klientów biznesowych, oferując im bogate zaplecze konferencyjne jak i do turystów, dla których szczególnie ważne jest położenie w historycznym centrum miasta. Niewątpliwym atutem hotelu Sheraton Grand Krakow jest lokalizacja oraz położony na ostatnim piętrze Taras Widokowy i Lounge Bar, na którym popijając kawę, drinka czy jedząc lunch goście mogą jednocześnie rozkoszować się rozległym widokiem na Bulwary Wiślane oraz Wawel.

Taras widokowy Hotelu stanowi bardzo ciekawy przykład połączenia wyjątkowej estetyki z funkcjonalnością. Aby zapewnić swoim gościom najwyższe standardy hotel Sheraton Grand Krakow zdecydował się na zastosowanie technologii uszczelnienia desek tarasowych. Wykonawcą tej usługi została krakowska firma Grodex, która w trakcie swojej trzydziestoletniej historii z powodzeniem zrealizowała wiele oryginalnych inwestycji parkieciarskich na terenie całej Polski. Z uwagi na specyfikę inwestycji, zarówno inwestor, jak i wykonawca, zdecydowali się na zastosowanie systemu uszczelnień oferowanego przez szwajcarski koncern Sika. Dzięki wieloletnim doświadczeniom, czerpanym nie tylko z tysięcy realizacji w ponad osiemdziesięciu krajach, ale również z branży stoczniowej, mogliśmy z czystym sumieniem zaoferować system Sikaflex. Technologia, która od lat sprawdza się na pełnomorskich jachtach i statkach spełni również wysokie oczekiwania branży hotelarskiej.


Wykonawstwo tarasu pracownicy firmy Grodex rozpoczęli od poszerzenia istniejących szczelin między deskami tarasowymi. Zrobiono to w celu optymalizacji parametrów pracy spoiny elastomeru Sikaflex 290 DC oraz uzyskania najlepszych możliwych walorów estetycznych. Szerokość wypełnienia została zaprojektowana przy wzięciu pod uwagę współczynnika skurczu i pęcznienia desek tarasowych, aby ograniczyć efekt powstania menisku wklęsłego lub wypukłego, w trakcie pracy drewna.

Kolejnym krokiem, pozornie prozaicznym, ale w istocie bardzo ważnym, było staranne oczyszczenie szczelin z cząstek stałych (kurz, pył etc.). Następnie firma Grodex przystąpiła do zabezpieczenia szczelin przy pomocy gruntu Sika Primer 3N. Działanie to miało na celu związanie resztek pyłu, zwiększenie adhezji Sikaflexu do powierzchni drewna oraz odizolowanie substancji oleistych. Po upływie 30-40 minut (czas wiązania gruntu Sika Primer 3N) w szczeliny wciśnięto Rundschnur z pianki polietylenowej. Produkt ten pełni dwojaką funkcję:
-ogranicza zużycie Sikaflexu do żądanej grubości spoiny,
-stanowi podparcie w trakcie aplikacji elastomeru.

Najważniejszą czynnością była aplikacja elastomeru – Sikaflexu 290 DC. Z uwagi na duży metraż inwestycji – ok. 200 m², firma Grodex zdecydowała się na użycie pistoletów pneumatycznych. To rozwiązanie zdecydowanie przyspieszyło tempo prac oraz uzyskano dzięki temu jednorodną strukturę elastomeru. Przed aplikacją parkieciarze okleili brzegi desek taśmą zabezpieczającą. Uniknięto w ten sposób ryzyka zabrudzenia gotowych już desek poliuretanem. Bezpośrednio po aplikacji świeży jeszcze Sikaflex został wygładzony przy pomocy szpachli zwilżonych specjalnym płynem- Sika Tooling Agent N. Preparat ten został specjalnie zaprojektowany do współpracy z elastomerami z serii Sikaflex. Sika Tooling Agent N zmniejsza powierzchniową lepkość elastomeru, ułatwiając tym samym jego wygładzenia i zdecydowanie zmniejszając efekt „włoskowania” przy zdejmowaniu taśmy zabezpieczającej z rantów drewna. Jednocześnie jego skład chemiczny nie ma negatywnego wpływu na strukturę Sikaflexu, jest więc bezpieczny. Dzięki kompletnej i sprawdzonej technologii Sikaflex oraz zaangażowaniu i doświadczeniu firmy Grodex goście hotelu Sheraton Grand Krakow oraz Tarasu Widokowego i Lounge Baru mogą cieszyć się widokiem Wawelu i Wisły stąpając po unikalnej konstrukcji tarasowej, zapewniającej pełne bezpieczeństwo w połączeniu z wysoką trwałością.

 

Krzysztof Szulim

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress and MasterTemplate